Наслідками нещодавньої газової кризи стала остаточна втрата російським "Газпромом" іміджу надійного партнера і чітка спрямованість керівництва Росії використовувати газопостачання Європи як засіб геополітичної боротьби, заявив президент Петро Порошенко.
"Україна ще раз звернулася до Європейської комісії, держав-членів ЄС відмовитися від намірів будівництва "Північного потоку-2", як проекту, який загрожує енергетичній безпеці України і ЄС", - сказав Порошенко на спільному брифінгу з верховним представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки - віце-президентом Єврокомісії Федерікой Могеріні.
Нагадаємо, що Федеріка Могеріні, віце-президент Єврокомісії, заявила, що "Газпром" повинен повністю виконувати свої зобов'язання щодо газових контрактів.
Керівники п'яти країн підписали лист про небезпеку "Північного потоку - 2" для Європи, зокрема Україна, Молдова, Польща, Литва і Латвія.
28 лютого Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" про компенсації на суму $ 4,63 млрд за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі російський газовий монополіст повинен сплатити $ 2,56 млрд на користь "Нафтогазу".
У відповідь "Газпром" заявив про розірвання контрактів з Україною і повернув "Нафтогазу" аванс за березень.
Детальніше про протистояння двох енергетичних гігантів читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".