Франція цього року втратила частку експорту зернових через повені. І це стало здобутком для України, яка вперше за десятиліття почала поставки пшениці на ринок Індії.
Про це сьогодні пише Bloomberg, зауважуючи, що південноазіатська країна – другий найбільший споживач продовольства у світі. Київ в липні і серпні продав Нью-Делі 240 тисяч тонн зерна на тлі того, як індійські запаси впали до найнижчого за дев'ять років рівня.
"Зазвичай, Індія імпортує пшеницю з Франції і Австралії. Але через скорочення урожаю у Франції і проблеми з якістю, українські експортери отримали велику можливість зайняти її місце на ринку", - повідомили Bloomberg в "УкрАгроКонсалт".
Тим часом, Париж скоротив свій прогноз щодо цьогорічного врожаю пшениці до 28,2 мільйонів тонн. Це на 31% менше, ніж минулого року. Тим часом, Нью-Делі намагається поповнити свої запаси і розглядає можливість відмови від 25% податку на імпорт. Крім того, свою роль відіграє те, що українська пшениця дешевша, ніж французька.
"Зазвичай експортна ціна французької фрезерної пшениці така ж, як і української, але зараз французька ціна вища на 18-20 доларів за тону. Тож лише Росія сьогодні може конкурувати з Україною", - пояснили в "УкрАгроКонсалт".
Раніше видання Bloomberg писало, що росіяни купують навіть власну пшеницю за рекордними цінами. На тлі обвалу національної валюти Росії, фермери підняли свої ціни в рублях, щоб зрівняти доходи від внутрішніх продажів з тими, які в них були в доларовому еквіваленті від експорту.