UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна постраждає більше за інших від глобальної економічної кризи – експерт

Вірогідний сценарій з потрійною фінансовою кризою, а саме валютною, борговою і банківською.

У світовому вимірі економіка України стане однією з найбільш постраждалих, оскільки їй властива критична залежність від стану глобальних сировинних і фінансових ринків, а також низька здатність протистояти існуючим загрозам, - вважає Тетяна Богдан, завідуюча відділом державних фінансів Growford Institute.

З початком коронакризи набирає обертів процес зниження світових цін на сировинні товари: з середини січня до кінця березня ціни на основні метали зменшилися на 15%, природний газ - на 38%, сиру нафту - на 65%. За підсумками 2020-го, МВФ очікує падіння цін на метали на 15%, а на продовольчі товари - на 1,8%.

За словами експерта, символічний характер монетарних стимулів, повне ігнорування НБУ наявних проблем в реальній економіці і державних фінансах, обмежений потенціал для застосування фіскальних стимулів урядом і низька якість державного управління з високою ймовірністю будуть визначати руйнівний розвиток економічної кризи та її переростання у фінансову кризу. З урахуванням існуючих ризиків і зон уразливості досить імовірним в Україні виглядає сценарій потрійної фінансової кризи (валютної, боргової, банківської), який підсилить дію шокових факторів і відсуне перспективи соціально-економічного відродження країни на далеке майбутнє.

Читайте також: Домашні тварини не є переносниками коронавірусу – вчені

Детальніше про те, як світова криза позначиться на українській економіці читайте в тексті Тетяни Богдан "Протидія економічній кризі: глобальні та національні аспекти".