UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна піднялася в рейтингу Doing Business

З 96-го Україна перемістилася на 83-е місце, але все ще має низький рейтинг за чотирма з 10 категорій.

Згідно з результатами чергової доповіді Групи Світового банку, Україна поліпшила умови ведення бізнесу за минулий рік і перемістився в рейтингу "Doing Business - 2016" з 96-го (87-го за новою методологією підрахунку) на 83-е місце.

Однак, підвищивши позиції України за одними індикаторами, експерти Світового банку знизили її рейтинги за іншими, зазначивши складності при отриманні дозволів на будівництво та погіршення ситуації з дотриманням договорів.

"Заслуговує на увагу той факт, що майже кожна країна в регіоні Європи та Центральної Азії минулого року реалізувала, принаймні, по одній реформі, спрямованій на поліпшення ділового середовища", - каже Рита Рамальо, менеджер проекту "Ведення бізнесу". "Прихильність з боку урядів і значні зусилля, спрямовані на реалізацію реформ, дозволили країнам регіону увійти до лав країн з найкращими результатами за більшістю показників, вимірюваних в рамках доповіді".

Україна якраз виявилася серед тих, хто реалізував тільки одну реформу - спростивши попередню реєстрацію бізнесу, впровадивши онлайн процедури і скасувавши реєстраційні збори. На сьогоднішній день Україна є єдиною країною регіону, в якій плани будівництва, для таких приміщень як складські, наприклад, не потрібно узгоджувати до отримання дозвільних документів.

Проте ми все ще маємо порівняно низький рейтинг за чотирма з 10 категорій, вимірюваних Doing Business: процедурою підключення до електромереж у підприємців (137-е місце), отримання дозволів на будівництво (140-е місце), ведення транскордонної торгівлі (109-е місце) і вирішення неплатоспроможності (141-е).

Інші країни регіону демонструють більш вражаючу динаміку. Казахстан, займає 41-е місце в світовому рейтингу, за минулий рік провів найбільшу кількість реформ у світі – сім реформ, спрямованих на поліпшення умов ведення бізнесу. За ним йдуть Росія (51-е місце в загальному рейтингу) та Кіпр (47-е місце), які реалізували п'ять реформ.

ДТ неодноразово писало, що поліпшення позицій України не відіб'ється і на її інвестиційній привабливості. Інвестори в першу чергу враховують реальну ситуацію, а не її місце в топ-100.