Україна в умовах енергетичної кризи не може собі дозволити мати найдорожчу "зелену" енергію в Європі. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час другої зустрічі з представниками компаній, що працюють в сфері відновлюваної енергетики. Про це повідомляє прес-служба Кабміну у четвер, 14 травня.
Прем'єр зазначив, що чиста енергія в Україні повинна рости, розвиватися і поступово переходити до ринкових умов.
"Питання в ціні. Ми не можемо в країні, де такий рівень бідності, мати найдорожчу в Європі "зелену" енергію. Ми всі в одному човні. Не може бути такого, що країна втрачає, бюджет втрачає, а ми платимо підвищену ціну за "зелену" енергетику. Ми не хочемо обмежувати інвестиції, ми хочемо розуміти вартість цієї енергії", – сказав Шмигаль.
У Кабміні зазначили, що в процесі обговорення "вдалося максимально зблизити" позиції уряду, Мінекоенергії і виробників відновлюваної енергії. Сторони домовилися про доопрацювання меморандуму, а 18 травня планується провести підсумкову зустріч і обговорення фінальної версії документа.
Раніше повідомлялося про те, що українські АЕС скоротили вироблення енергії до 53% від загальної потужності. Падіння потужностей АЕС відбувається на тлі загального падіння електроспоживання в Україні через скорочення виробництва в результаті пандемії коронавірусу.
21 квітня Запорізька АЕС відключила і вивела в резерв енергоблок №2 у зв'язку з балансовими обмеженнями у енергосистемі. Слідом за цим позапланово був зупинений енергоблок №3 Рівненської АЕС.
Зазначимо, в США ядерна енергетика в 2019 році працювала весь час на 93% потужностей.
Детальніше про те, як Україні при наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і... без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.