Ембарго на імпорт української сільськогосподарської продукції не вплине на розвиток українського аграрного сектору, заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.
"Ми свідомо й послідовно здійснювали переорієнтацію нашої продукції на інші ринки. І ця робота вже має результат. Як наслідок, структура експорту української аграрної і харчової продукції суттєво змінилась. Основним ринком є країни Азії, на які припадає близько 47% експорту, до країн ЄС експортується 26%, на африканські країни припадає 14%, і на країни СНД – 11%. Натомість Росія не входить навіть до першої десятки країн-імпортерів аграрної продукції. При цьому зменшення товарообігу України та Росії лише протягом 2015 року перевищило 70%", - повідомив Павленко.
Міністр також зазначив: "За 9 місяців 2015 року товарообіг із Росією становив 405 млн доларів США, при цьому експорт знизився на 75% до 222 млн доларів, імпорт - на 64% до 183 млн доларів. Основними експортними товарами за цей період були м'ясо і субпродукти, какао-паста, вина, екстракти та концентрати із кави і чаю, сіль, продукти переробки плодів та овочів".
18 листопада міністр економічного розвитку РФ Олексій Улюкаєв сказав, що російський уряд прийняв рішення про заборону імпорту продовольства з України. "Оскільки Україна приєдналася до санкцій проти Російської Федерації - економічних, фінансових, ми прийняли рішення про введення... захисних заходів у вигляді продовольчого ембарго", - сказав він.
Як писало ZN.UA, у 2015 році зафіксовані кардинальні зміни географії експорту сільгосппродукції з України. Крім ускладнення торговельних відносин з Росією, вони зумовлені новими можливостями, пов'язаними з автономними преференціями ЄС в рамках Угоди про ЗВТ. Детальніше читайте в матеріалі "Агроекспорт: прощавай, Росія - торгуємо з Китаєм" у "Дзеркалі тижня. Україна".