UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна може приєднатися до системи газопроводів Євросоюзу

Київ буде приділяти першочергову увагу маршрутам, які передбачають транзит енергоносіїв територією України або технічно дозволяють зробити відгалуження до України, а також запропонує Європі використовувати можливості українських підземних сховищ газу.

Труби для будівництва газопроводу

Для зниження залежності від імпорту російського газу, Україна розгляне політичну і економічну доцільність, а також технічну можливість приєднання до європейської мережі з'єднувальних газопроводів.

Про це йдеться в щорічному посланні президента до Верховної Ради, текст якого опубліковано на сайті глави держави в четвер, 6 червня.

"Опрацювати технічну можливість, а також економічну і політичну доцільність можливого приєднання України до європейської мережі інтерконекторів з метою зниження рівня залежності від одного зовнішнього постачальника", - йдеться в одному з пунктів першочергових заходів на 2013 рік, спрямованих на зниження ризиків сфері енергопостачань і рівня їхнього негативного впливу на національну економіку.

У разі отримання позитивних висновків будуть підготовлені конкретні обґрунтовані пропозиції, після чого почнуться консультації з цього питання з країнами - членами Європейського Союзу, які межують з Україною.

Янукович також вважає за необхідне посилити політичну підтримку нових маршрутів постачання енергоносіїв у Європу, насамперед - Каспійського регіону та країн Центральної Азії. Першочергову увагу Київ буде при цьому приділити маршрутам, які передбачають транзит енергоносіїв територією України або технічно дозволяють зробити відгалуження до України, а також не виключають можливості безпосередньої участі українських підприємств у їхній реалізації.

"Реалізація найбільш перспективних варіантів диверсифікації джерел імпорту газу ... може сприяти залученню нових транзитних потоків газу для більш повного використання наявного комплексу потужностей газотранспортної інфраструктури", - наголошується у посланні.

"При цьому успішна реалізація проекту постачання природного газу з ЄС до України в реверсному режимі відкриває для нашої країни перспективну можливість участі у системі спотової (біржової) торгівлі природним газом в ЄС", - додає Янукович.

Як відомо, Євросоюз взяв курс на створення єдиного енергоринку. Зокрема, у рамках Третього енергопакету реалізується стратегія з будівництва газопроводів-інтерконекторів - перемичок, що з'єднують газотранспортні системи країн у Центральній і Східній Європі з метою зниження залежності країн регіону від монополізму постачальників, що у перспективі має сприяти створенню єдиного газового ринку (ще кілька років тому система газопроводів Європи була повністю роз'єднаною). !zn

Читайте також:

Більшість українців висловилися проти здачі ГТС Росії в обмін на дешевий газ

Україна домовляється з Румунією про реверс газу з урахуванням "політичної складової"

В "Газпромі" нарікають на прохолодне ставлення Єврокомісії до газопроводу "Південний потік" в обхід України