Україна, у разі подальшого формального підходу російської сторони, мінімізує закупівлі російського газу і буде закуповувати обсяги, необхідні лише для своїх потреб.
Таку заяву зробив віце-прем'єр України Юрій Бойко на брифінгу в Києві у четвер, 7 листопада.
"У жовтні для комунальної сфери ми фактично використовували обсяги, які містяться у наших сховищах, і ми не плануємо брати у "Газпрому" великих обсягів газу. Вони будуть незначні, на це нам грошей вистачить. І надалі, якщо такий формальний підхід з боку наших партнерів, ми також будемо підходити з точки зору забезпечення власної комунальної сфери, а забезпечення підтримки у пікові режими транзиту з боку НАК для "Газпрому" - це вже буде завдання, яке ми будемо проводити факультативно", - сказав він.
- У відповідь на вимогу Росії платити за газ Бойко погрожує переглянути умови транзиту
Зокрема Бойко зазначив, що НАК "Нафтогаз України" за час дії контракту від 2009 року скоротила обсяги закупівлі газу у "Газпрому" в чотири рази.
"Ми відкрили ринки для приватних компаній, як західних, так і східних, і за рахунок цього держава в особі НАК "Нафтогаз України" скоротила закупівлю газу у російського "Газпрому" за контрактом, - сказав він. - Ми достатньо скоротили закупівлю газу за цим контрактом... Приблизно у чотири рази".
Раніше 2 листопада Бойко зазначав, що у 2013 році Україна купує у Росії лише 11 млрд куб. м газу, у той час як три роки тому ця цифра становила 40 млрд куб. м.
За словами Бойка, для України вкрай важливе таке скорочення: "Що більше ми будемо закуповувати газу за цим контрактом, то більших втрат буде зазнавати наша економіка".
Бойко також раніше 4 листопада заявив, що у разі формального підходу Росії до вирішення газових питань з Україною Київ залишає за собою право відповісти російській стороні тим самим. Наприклад, переглянути умови контракту з транзиту і більше "не підставляти своє плече".
За станом на 6 листопада НАК "Нафтогаз України" скоротив заборгованість перед російським "Газпромом" за спожитий у серпні газ до $ 792 млн. !zn
Читайте також:
Україна сплатила менше 10% боргу - це "поки сльози", заявили в "Газпромі"
"Нафтогаз" зможе повністю погасити борг перед "Газпромом" не раніше 15 грудня