UA / RU
Підтримати ZN.ua

Україна чекає згоди Росії на реструктуризацію до 29 жовтня, готова до судових розглядів

Київ готовий до судового спору з Росією у разі не прийняття нею умов реструктуризації і часткового списання зовнішнього боргу України.

Україна готова до "юридичної війні" з Росією в суді стосовно держборгу

Україна дає Росії останню можливість до 29 жовтня прийняти загальні для всіх кредиторів умови реструктуризації держборгу. Якщо РФ як і раніше відмовиться брати участь у реструктуризації, Україна готова до розгляду справ у міжнародному суді.

Про це заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк на спільному брифінгу з міністром фінансів Наталією Яресько у четвер, 15 жовтня, передає кореспондент ZN.UA.

Він повідомив, що всі крім одного кредитора (держателі 13 з 14 випусків суверенних і гарантованих державою українських єврооблігацій) підтримали їх реструктуризацію на зборах в Лондоні 14 жовтня.

Своєї згоди не дала тільки Росія - її представники не з'явилися на збори, проігнорувавши його.

"Єдиною країною, яка не голосувала за реструктуризацію боргу України і часткове списання, була така унікальна країна, як Росія. Тому ми пропонуємо Росії до 29 жовтня прийняти ті ж умови, що й інші кредитори, і поступово отримати наш борг. Якщо ж вони вважають, що вони унікальні, то ми готові до судового спору з РФ", - сказав Яценюк.

Більшість кредиторів України – понад 75% власників єврооблігацій – підтримали списання $ 3 млрд і реструктуризацію ще $ 8,5 млрд боргу, нагадав прем'єр. Також реструктуризовані борги двох держбанків ("Ощадбанку" і "Укрексімбанку") на суму $ 2,8 млрд. На даний момент вирішується питання про реструктуризацію боргів Києвом, Укравтодором.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, проте вже кілька разів Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.

27 серпня МВФ схвалив угоду України з кредиторами щодо держборгу, яка була умовою для збільшення фінансової підтримки. Згідно з домовленостями з МВФ, Україна повинна заощадитибільше 15 мільярдів доларів за 4 роки, у тому числі в нинішньому році - 5,2 мільярдів доларів.

Що стосується боргу перед Росією, то Україна запропонувала РФ ті ж умови, що і приватним кредиторам, однак вже кілька Росія відмовила Україні у реструктуризації $ 3 млрд боргу і вимагає повернути всі гроші в строк.