UA / RU
Підтримати ZN.ua

Угода з ExxonMobil щодо шельфу передбачає миттєвий бонус Україні у $ 325 млн

За словами міністра енергетики Едуарда Ставицького, в разі підписання УРП з консорціумом щодо Скіфської ділянки, багатомільйонний бонус протягом 10 діб буде перераховано до бюджету України.

Угода про розподіл продукції (УРП) з консорціумом компаній на чолі з ExxonMobile з розробки Скіфської ділянки шельфу Чорного моря передбачає отримання Україною бонусу в розмірі $ 325 млн.

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький на брифінгу в четвер, 7 листопада.

"На ділянці Скіфський оплачується бонус в розмірі $ 325 млн протягом 10 діб після підписання", - сказав він.

Міністр також уточнив, що нещодавно підписана УРП з Chevron не передбачає отримання Україною якихось миттєвих грошових бонусів, оскільки умови видобутку сланцевого газу на Олеській площі є геологічно складними.

Він також нагадав, що в рамках УРП з Chevron передбачається отримання державою не менше 30% від запланованого видобутку на Олеській площі, а за умови більш оптимістичного сценарію Україна зможе отримувати до 40% видобутого газу.

"Інші 60-70% (видобутого газу - ред.) будуть розподілятися у співвідношенні 50 на 50 з інвесторами - це "Надра Олеська" і Chevron", - уточнив міністр.

Україна у 2012 році провела три конкурси на укладення УРП: на Юзівській (Харківська та Донецька обл.), Олеській (Львівська та Івано-Франківська обл.) та Скіфській (глибоководний шельф Чорного моря) ділянках.

Переможцями конкурсу на розробку Олеської ділянки стала американська Chevron, Юзівської - англо-голландська Shell, Скіфської - консорціум на чолі з американською ExxonMobil (40%, оператор), Shell (35%), австрійською OMV в особі румунської "дочки" Petrom (15%) та НАК "Надра України" (10%). !zn

Читайте також:

Україна і Shell дали старт фактичним роботам з видобутку газу

Україна і Chevron підписали угоду з видобутку газу на Олеській площі

Кабмін вирішив без конкурсу укласти угоду з Eni і EDF з розробки шельфу Чорного моря

"Нафтогаз" і "Газпром" хочуть разом видобувати нафту на шельфі ще до встановлення водних кордонів