UA / RU
Підтримати ZN.ua

У водопровідній воді Києва виявлено 46 відхилень від санітарних норм, у бюветах - 75

На порушників законодавства накладено 3 штрафа на загальну суму 714 гривень.

У питній воді, яку споживають кияни, виявлено численні відхилення від санітарних норм. Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Так, у 2021 році було організовано спільні робочі групи з фахівцями Державної установи “Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”, які провели дослідження води АК "Київводоканал“, що постачає киянам водопровідну воду, та СВКП “Київводофонд”, що займається. зокрема, столичними бюветами.

На об’єктах ПРАТ "АК "Київводоканал“ робочі групи відібрали та дослідили 251 пробу питної води. У результаті, встановлено 46 відхилень за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками безпеки від ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною".

Крім того, було проведено 144 проб питної води на об’єктах СВКП “Київводофонд”. Відхилення від санітарних норм встановлено у 75 пробах.

Загалом було перевірено 66 об’єктів централізованого водопостачання "Київводоканалу“ та 193 об’єктів децентралізованого водопостачання “Київводофонду”.

На порушників законодавства накладено 3 штрафа на загальну суму 714 гривень.

Як писала ZN.UA, українці отримують воду з порушенням санітарії на кожному другому об’єкті водопостачання.

Якість питної води - проблема всіх регіонів нашої держави. Але найбільші відхилення проб питної води за мікробіологічними показниками встановлено у Миколаївській, Одеській, Херсонській, Запорізькій та Харківській областях.

У той же час, держава розгортає комплексну роботу з порятунку національних водних ресурсів. Президент України своїм указом №357/2021 увів у дію відповідне рішення РНБОУ. Воно передбачає цілу низку заходів як на законодавчому, так і на виконавчому рівні. Від прийняття цільової соціальної програми "Питна вода України", посилення відповідальності за порушення водного законодавства до інвентаризації об'єктів інфраструктури, що забруднюють водойми.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль анонсував у 2022 році програму щодо покращення якості питної води. На програму "Питна вода України" з держбюджету спрямують один мільярд грн.

Крім того, Україна навесні відремонтує водоканал, який постачає питну воду в ОРДЛО. На реконструкцію об’єкта 70 млн євро виділила Франція. Відповідну міжурядову угоду було підписано в травні.