UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Швейцарії банки скоротили штати на 4,1% через падіння доходів – Bloomberg

У SBA кажуть, що вся проблема в надто низьких процентних ставках і надто великій конкуренції.

Щоб зменшити витрати на тлі скорочення доходів банки у 3 за перше півріччя 2016 року звільнили 3454 працівника. Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на Swiss Bankers Association.

Таким чином, скорочення штатів склало 4,1%, що в чотири рази більше, ніж у 2015-му році.

"Збереження низьких процентних ставок і висока конкуренція створює серйозний тиск на маржу. І цей тиск ще більше посилюється збільшенням витрат", - пояснили у SBA.

У організації також додали, що перше півріччя 2016-го року відзначилося економічною і геополітичною невизначеністю, а також волативністю ринків, що вплинуло на настрої інвесторів. Обсяг торгівлі за цей період скоротився на 8,7%.

У Швейцарії базуються великі банки, такі як UBS Group AG і Credit Suisse Group AG, а також тисячі менших приватних банків і менеджерів статками, які ведуть нагляд і контроль над активами багатих родин за межами країни. Кількість банків, які працюють всередині країни, скорочується вже десятий рік поспіль через вихід іноземних компаній.

Надто низькі процентні ставки через повільний темп інфляції тиснуть на центробанки багатих країн світу. В ЄС і Японії навіть наважилися провести експеримент з негативною процентною ставкою, який, однак, не може тривати надто довго, інакше негативні наслідки переважать позитивні. Видання The Economist писало, що центробанкам багатого світу потрібно змінити політику щодо інфляції. Роками багаті країни встановлювали очікуваний рівень інфляції на рівні 2%, розраховуючи, що реальний показник буде однаковий час триматися як трохи нижче, так і трохи вище цієї відмітки. Але після кризи 2008 року європейці і американці не дуже поспішають брати кредити і витрачати заощадження. І низькі процентні ставки банків не змушують їх змінити поведінку.

Видання Financial Times писало, що центральні банки світу бояться надовго погрузнути в ері низького зростання економіки.