UA / RU
Підтримати ZN.ua

У РНБО відреагували на кризу в енергетиці: створено раду з енергобезпеки

Дорадчий орган консультуватиме президента та раду з енергетичної проблематики.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив про створення інструменту подолання енергетичної кризи в країні – Ради експертів з питань енергетичної безпеки.

Новостворена рада буде вищим дорадчим органом президента та РНБО з енергетичної проблематики, її очолить Олексій Данілов, повідомляє пресслужба Ради нацбезпеки і оборони.

Функції експертної ради він визначив так: забезпечення ефективного реагування держави на загрози у сфері енергетичної безпеки; визначення стратегічних напрямів розвитку паливно-енергетичного комплексу держави з урахуванням новітніх світових тенденцій.

"Для підготовки рекомендацій Раді експертів та забезпечення її роботи, в Апараті РНБО України утворено робочу групу з питань розвитку водневої економіки", - повідомив Данілов, відкриваючи установче засідання робочої групи.

Під час засідання було узгоджено ряд заходів щодо організації ефективної роботи групи з метою винесення на розгляд керівництва країни пропозицій щодо інноваційних підходів до розвитку нетрадиційних джерел енергії.

Через коронавірусний карантин та скорочення виробництва Україна зіткнулась з надлишком електричної енергії у системі. Замість того, щоб збалансувати її на користь найдешевшої атомної, Міненерго ухвалило рішення про виведення блоків АЕС у простій, збільшивши частку найдорожчої "зеленої" енергії.

Згодом прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна в умовах енергетичної кризи не може собі дозволити мати найдорожчу "зелену" енергію у Європі. Уряд підписав меморандум про взаєморозуміння з інвесторами у відновлювані джерела енергії, що передбачає проведення "зелених" аукціонів та зниження тарифу для сонячних електростанцій на 15%, для вітрових – на 7,5%.

Попри те, що деякі виробники відмовилися від підписання меморандуму, фахівці вважають, що згодом на "зелені" аукціони виходитимуть усі, і зупинки сонячної генерації не буде.

Більше про те, як Україні за наявності надлишкових потужностей для виробництва дешевої електроенергії залишитися і без електрики, і без грошей читайте у статті Сергія Следзя "Негативогенератор" на сайті ZN.UA.