UA / RU
Підтримати ZN.ua

У НБУ вирішили контролювати роботу колекторів: що забороняється

Скасовується нецензурна лексика і загрози.

Національний банк України погодив порядок нагляду за дотриманням кредиторами і колекторськими компаніями законодавчих вимог.

Введений документ стосується взаємодії зі споживачами та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості, повідомляє пресслужба НБУ.

Нове положення повинно "виключити випадки використання нецензурної лексики, погроз та морального тиску на споживача і інших осіб при врегулюванні простроченої заборгованості".

Нагляд за дотриманням буде здійснюватися у формі безвиїзного нагляду та інспекційних перевірок.

НБУ буде здійснювати нагляд шляхом збору та аналізу звернень споживачів фінансових послуг, інформації та документів, наданих споживачами, інформації, розміщеної на сайтах і в мобільних додатках, а також в місцях надання послуг інформації про порядок фіксування безпосередньої взаємодії зі споживачами фінансових послуг.

Читайте також: Ділки оформляли на громадян кредити під 1500% "річних" і нацьковували на них колекторів

У разі виявлення порушень встановлених вимог щодо етичної поведінки Національним банком будуть застосовуватися заходи впливу, зокрема будуть накладатися штрафні санкції, наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, у квітні набрав чинності закон про діяльність колекторських компаній. У законі прописано створення публічного Реєстру колекторських компаній. Його буде вести Національний банк. Всі колекторські компанії повинні будуть в ньому зареєструватися.

Регулятор буде здійснювати нагляд за колекторами і їх поведінкою щодо боржників. Він також розглядатиме звернення громадян.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк створив Реєстр колекторських компаній. У період з 14 липня до 13 серпня колекторські компанії повинні подати в НБУ повний пакет документів на реєстрацію. Після 14 жовтня банки та фінансові компанії розірвуть договори з тими колекторами, яких не буде в Реєстрі.

Новий закон про колекторів передбачив ряд заходів впливу за порушення під час врегулювання боргів як для колекторів, так і для кредиторів.

Також повідомлялося, що з 14 липня українські банки можуть отримувати штрафи за неетичну поведінку з боржниками, повідомляє Національний банк України (НБУ)