За словами голови правління НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, менеджмент компанії прогнозує 16-18 мільярдів гривень прибутку за підсумками 2016 року.
"У 2016 році по першому півріччі прибуток буде близько 21 мільярда гривень, в цілому по року ми очікуємо 16-18 мільярдів прибутку", – уточнив керівник держкомпанії в ефірі "5 каналу" увечері в четвер, 18 серпня.
Коболєв пояснив, що річний показник буде нижчий за прибуток за перше півріччя в зв'язку з необхідністю компенсувати збитки, які компанія понесла в попередні періоди.
"Основним джерелом прибутку є транзит ... Близько 18 мільярдів гривень валового прибутку – це від транзиту природного газу. Що стосується оптової торгівлі газом, то за всю зиму 2015-2016 рр. ми втратили близько 500 мільйонів гривень. Тобто реформа, яка мала місце, зміна тарифної політики зменшили збиток від торгівлі газом для населення", – уточнив голова "Нафтогазу".
Раніше повідомлялося, що за підсумками січня-червня 2016 року НАК "Нафтогаз України" отримав прибуток у розмірі більше 20 мільярдів гривень.
Чистий збиток "Нафтогазу" в 2015 році скоротився в 3,6 разів порівняно з 2014 роком – до 25,96 млрд грн.
Як пишуть Алла Єрьоменко та Ганна Люта в своєму матеріалі для DT.UA, замість прямих бюджетних дотацій в 2016 році уряд покриває збитки "Нафтогазу" за допомогою немонетізірованних субсидій. До такого висновку автори прийшли, проаналізувавши опубліковану неаудовану звітність НАК за перше півріччя 2016 року
"Єдина відмінність - замість ОВДП, якими раніше держбюджет "підтримував штани" Нафтогазу України", тепер виписують так звані протоколи на розраховану суму субсидій. Ці протоколи обертаються по колу: бюджет-споживачів газу - постачальник газу (облгази) -" Нафтогаз"-бюджет. грошей як таких подібна схема не передбачає ", - констатують Єрьоменко та Люта. Це фактично підтвердили головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко і фінансовий директор Сергій Коновець.
Автори підкреслюють, що оскільки в "Нафтогазі" збитки попередніх періодів досягають майже 60 млрд грн, то податок на прибуток компанія не буде платити до тих пір, поки не покриє їх.
Більше читайте в статті Алли Єрьоменко та Ганни Лютої "Чернетка фінзвітності" Нафтогазу": лакмусовий папірець або шагренева шкіра?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".