UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Мінсоцполітики назвали розмір субсидії на опалювальний сезон

На субсидії передбачено понад 35 млрд грн.

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна назвала середній розмір субсидії на опалювальний сезон 2021-2022.

За її словами, середня сума складе 2 тисячі гривень.

"Ми проаналізували, як змінилося споживання комунальних послуг, тарифи, доходи людей. За результатами аналізу очікуємо, що середній розмір субсидій в опалювальний сезон 2021-2022 років складе близько 2000 грн", - підкреслила вона.

Міністр зазначила, що в держбюджеті на цей рік на виплату субсидій передбачено 35,2 млрд гривень.

"На сьогодні всі заявки органів соціального захисту населення на виплату житлових субсидій населенню фінансуються Мінсоцполітики в повному обсязі. Також у Верховній Раді знаходиться законопроект, який передбачає збільшення фінансування субсидій в цьому році ще більш ніж на 12 млрд гривень", - повідомила Лазебна, інформує прес -служба Мінсоцполітики у вівторок, 28 вересня.

Вона зазначила, що в разі збільшення комунальних тарифів розмір субсидій буде збільшуватися автоматично. "Ніяких додаткових заяв або інших документів від людей не потрібно. Якщо ж людина не отримувала субсидію, але через зростання тарифів їй знадобилася така допомога, вона може звернутися за нею в будь-який момент. І субсидію призначать відразу на місяць звернення", - пояснила міністр.

Лазебна нагадала, що в минулий опалювальний сезон субсидії в Україні отримували близько 3 млн домогосподарств. На сьогодні субсидії вже отримують майже 2,5 млн домогосподарств. У той же час близько 2 млн субсидії перепризначували автоматично.

Читайте також: Шмигаль про тарифи: «Тарифами ЖКГ має займатися місцева влада – це правильна світова практика»

Раніше Лазебна заявила, що одержувачі субсидій сплачують за житлово-комунальні послуги близько 10% своїх доходів. Близько 40% одержувачів субсидії становлять домогосподарства з доходом на одну людину, що не перевищує розмір прожиткового мінімуму. Майже 40% - домогосподарства з доходом до півтора прожиткових мінімумів на людину, 17% - з доходом від півтора до двох мінімумів.

До слова, у 2021 році тарифи значно зросли, а бюджетне фінансування субсидій зменшилася ще на 7%. Детальніше читайте в статті Тетяни Кириленко "Хто кого: тарифи проти субсидій".