В Україні не очікують істотного ажіотажу навколо земельних паїв. Голова Госгеокадастру Роман Лещенко прогнозує, що бажаючих скупити паї буде 4-5% з числа міських жителів, що успадкували землю.
"Якихось 4-5%, можливо, виявлять бажання здійснити відчуження земельних паїв у зв'язку з ефектом відкладеного попиту. Жителі міст, що успадкували ділянки, наприклад. Але масштабного ринку не очікуємо, оскільки у нас прийнята дуже консервативна земельна реформа, з концентрацією до 100 га в одні руки. При паювані земель сільськогосподарського призначення в середині 1990-х вийшло так, що кожне поле має сотні власників. Купуючи один або навіть 5 паїв, ви не формуєте земельний масив. А для якісної обробки, належного цільового використання таких земель - це істотне обмеження", - зазначив він, передає "Укрінформ".
За його словами, з точки зору сільськогосподарської діяльності ефективне землекористування - це коли є цілісний масив земель. А якщо з усього села 20 осіб вирішили здійснити відчуження своїх земельних паїв, то потрібно розуміти, що ці паї в рамках земельного масиву в 3000 га орної землі в населеному пункті будуть розкидані в різних полях. Тобто перший етап запуску обороту земель просто легалізує існуючий в країні стан справ.
При цьому голова Держгеокадастру нагадав про те, що для запуску ринку землі 1 липня 2021 року необхідно закінчити інвентаризацію, передати землі ОТГ, запустити оборот земель для власників паїв.
Як повідомлялося, після того як частина державної землі сільгосппризначення поміняє власника і перейде в комунальну власність, у Держгеокадастрі залишиться 750 тисяч га землі держвласності сільгосппризначення.