Антимонопольний регулятор Польщі UOKiK досі не погодив дозвіл на створення компанії для будівництва "Північного потоку-2", заявив голова ради директорів "Газпрому" Віктор Зубков
"Ми вчасно подали заявки в антимонопольні органи Німеччини та Польщі. Німеччина дозволила за 18 днів. Поляки отримали нашу заявку в той же час, і 18 червня ми вже повинні були б отримати за термінами, передбаченими польським законодавством, дозвіл. Але, на жаль, ми отримали не дозвіл, а отримали шість додаткових запитів, на які ми зобов'язані відповісти", - сказав Зубков в ефірі телеканалу "Росії 24", поскаржившись на те, що "частина з них взагалі не стосується "Північного потоку 2", а інших".
"Але ми відповідаємо на ці запити, і таким чином зсувається отримання документів на 31 серпня. Ми думаємо, що можуть бути ще додаткові запити, а може їх не буде. Тоді ми 31 серпня повинні отримати дозвіл від антимонопольного управління Польщі. Але це в тому випадку, якщо не буде додаткових запитів. А так це може ще тривати", - додав він.
"Ми вважаємо, що (позиція польської сторони – ред.) дещо політизована. Тим не менш, робота йде. Я думаю, що там повинно бути все нормально", - сказав голова ради директорів "Газпрому".
Він також додав, що продовжується робота з регуляторами Фінляндії, Данії, Швеції, через територіальні води яких планується прокласти трубу.
Раніше німецький партнер "Газпрому", компанія Wintershall, заявила, що Польща, яка виступає послідовним противником "Північного потоку-2", може стати споживачем російського газу, який буде транспортуватися по цьому газопроводу.
Разом з тим, президент Анджей Дуда під час візиту в Україну заявляв про те, що Польща виступає проти "політичного" газопроводу "Північний потік-2" в обхід України. За його словами, Київ і Варшава мають єдину позицію щодо російського газопроводу.
Глава МЗС Польщі в інтерв'ю німецьким ЗМІ заявляв про те, що Німеччина надто помітно захищає інтереси Росії в Євросоюзі, навіть більше, інтереси ніж країн-членів ЄС, таких, як Польща. Зокрема, незважаючи на висновки Єврокомісії щодо недоцільності реалізації "Північного потоку-2", Берлін намагається обійти рішення європейського відомства, переконуючи, що угоду укладено не між країнами, а між компаніями.