UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Черкасах відкрили безплатну майстерню одягу. Як організований заклад?

Майстерня - один з  проєктів-переможців Громадського бюджету міста Черкаси. На сьогодні у всіх 24 обласних центрах, а також ще в більш ніж 20 містах в Україні ухвалені рішення, які запроваджують громадський бюджет.

У Черкасах запрацювала "Соціальна громадська майстерня", яка надає безоплатні послуги малозабезпеченим громадянам в дрібному ремонті одягу. Про це повідомляє Черкаська міська рада.

Мета проекту – безоплатна допомога пенсіонерам, одиноким, малозабезпеченим громадянам в дрібному ремонті одягу, пошитті постільної білизни для дітей сиріт та з неблагополучних сімей, які проживають в гуртожитках навчальних закладів.

Окрім цього, майстерня здійснює співпрацю з центром зайнятості та допомагає у перекваліфікації осіб, які залишилися без роботи та вирішили освоїти навички в пошитті.

Як пояснили в міськраді, роботу майстерні організовано за кошти Громадського бюджету міста.

"Це один з проєктів-переможців Громадського бюджету міста Черкаси у 2020 році, який ми реалізували. Його підтримали 392 жителі нашого міста. Бюджет проєкту – 50 000 грн", – розповів начальник відділу підтримки громадянського суспільства управління інформаційної політики Олексій Дубовий.

За ці кошти було придбано обладнання для роботи майстерні: 4 швейні машинки, 2 оверлоки, 2 розкрійні столи, стелаж для зберігання швейного приладдя та безпосередньо швейне приладдя.

Читайте також: Чому місцева влада не запитує громаду, як розподіляти її гроші?

Нагадаємо, в Україні Громадський бюджет участі було впроваджено в 2015 році.
Громадський бюджет або бюджет участі — це програми, завдяки яким жителі міст впливають на розподіл частини коштів місцевого бюджету та сприяють розвитку міста.

На сьогодні у всіх 24 обласних центрах, а також ще в більш ніж 20 містах в Україні ухвалені рішення, які запроваджують громадський бюджет.

У 2016 році українська технологічна громадська організація SocialBoost створила онлайн-платформу "Громадський проект", що допомагає українським містам автоматизувати процес партиципаторного бюджету. "Громадський проект" існує в рамках проєкту USAID. SocialBoost є технічним партнером й відповідає за розробку та інтеграцію інформаційних систем з автоматизації процесу в 46 містах України.