UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни в Україні: які продукти подорожчають до кінця року

Багато популярних продуктів піднімуться в ціні.

Через складну економічну ситуацію, що виникла через повномасштабне вторгнення РФ, до кінця 2022 року ціни на паливо, послуги та продукти харчування можуть стрімко зрости.

Читайте також: Запаси на зиму: які продукти слід купити

У цьому матеріалі ми зібрали найпопулярніші продукти, які гарантовано будуть дорожчати на думку експертів.

Свинина

Через війну поменшало надходження свіжої свинини з підприємств Дніпропетровської та Харківської областей. Також багато підприємств залишилися на окупованих територіях. Крім того, у нинішній ситуації складно організувати постачання м'яса з інших країн.

Наразі магазини в Україні розпродують запаси цього м'яса із глибокого заморожування, свіжого товару майже немає. На думку експертів, якщо війна продовжуватиметься, ціна на свинину зростатиме.

Молоко

Скорочення виробництва молока за перші шість місяців поточного року становило 13,2% – до 3,73 млн. тонн. Зокрема, у промислових господарствах скорочення становило 7,3% – до 1,28 млн. тонн, у господарствах населення на 16% – до 2,45 млн. тонн.

Це відбувається через те, що багато ферм знаходяться в областях, де продовжуються активні бойові дії, у них існують перебої з доїнням через обстріли та брак персоналу. Це також негативно впливає на здоров'я тварин.

Цибуля

Тимчасова окупація південних областей України та несприятливі погодні умови значно скоротили цьогорічний урожай цибулі.

Через зменшення пропозиції фермери пропонують до продажу цибулю по 20-25 грн/кг, що в середньому у 4 рази вище, ніж наприкінці серпня минулого року. І її на ринку не вистачає вже восени.

Вершкове масло

Липнева девальвація гривні та значні обсяги експорту вплинули на зростання внутрішніх цін на вершкове масло. У майбутньому подорожчає масло 82% і селянське, але через незначні обсяги його експорту це зростання буде відносно незначним. Масло 73% у вересні також дорожчатиме.

На думку експертів, вершкове масло в Україні не буде дешевим за будь-яких обставин, а товар 82% у міжсезоння взагалі може бути в дефіциті.

Овочі

У вересні картопля, морква та інші овочі тривалого зберігання можуть впасти в ціні, оскільки деякі підприємці захочуть реалізувати продукцію відразу через нестабільну ситуацію в країні.

Але у жовтні ціна на них може зрости на 20-30%, тому що овочі зберігатимуть у холодильних камерах, що працюють на електроенергії. Ці витрати закладатимуться у ціну кінцевого продукту.