UA / RU
Підтримати ZN.ua

Транзит газу до ЄС: учасники тристоронніх консультацій підіб'ють підсумки наступного тижня – ЗМІ

Підготовка до переговорів представників Єврокомісії, "Нафтогазу", "Газпрому", українського й російського урядів триває.

Учасники тристоронніх консультацій щодо транзиту російського газу до ЄС через газотранспортну систему України, що відбулися в середу, 20 листопада, домовилися підбити їх підсумки наступного тижня, повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на джерело в Єврокомісії.

"Було досягнуто домовленість, що сторони працюватимуть над наступними заходами на двосторонній і індивідуальній основі найближчими днями, і наступного тижня підіб'ють підсумки", - розповів інформагентству співрозмовник.

Консультації на рівні експертів у середу проводилися у форматі видеоконфенции.

Напередодні "Газпром" відправив "Нафтогазу" пропозицію щодо укладення нового або продовження чинного договору, термін дії якого закінчується 1 січня 2020 року. Російська компанія запропонувала НАК відмовитися від 3 млрд доларів, виграних у Стокгольмському арбітражі, в обмін на річний контракт і 25% знижку на газ. До того ж у Кремлі висловлювалися винесення теми газового транзиту на майбутній "нормандський" саміт. У "Нафтогазі" і Міненергетики пропозиції "Газпрому" відкинули. А виконавчий директор НАК Юрій Вітренко запевнив, що питання транзиту не обговорюватиметься "Нормандської четвіркою".

На зустрічі 28 жовтня учасники переговорів щодо транзиту газу з Росії до ЄС через ГТС України не досягли якихось предметних домовленостей.

19 вересня представники "Нафтогазу" і "Газпрому" попередньо домовилися про початок предметних переговорів щодо контракту з транзиту газу з РФ до ЄС через ГТС України. Українська сторона передала росіянам дорожню карту анбандлінгу і проекти договорів про транспортування газу через ГТС України і про взаємодію між операторами суміжних газотранспортних систем. Росіяни вперше допустили можливість співпраці з "Нафтогазом" за європейськими правилами з 1 січня 2020 року.

Раніше керівництво "Газпрому" висловлювало готовність без консультацій продовжити договір, укладений у 2009 році тодішнім прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко.

Детальніше про результати зустрічі, переговорні позиція сторін і перспективи укладення контракту читайте в матеріалі Алли Котляр "Транзитний контракт: Чим договір відрізняється від домовленості" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".