UA / RU
Підтримати ZN.ua

Тарифи на тепло і гарячу воду на місцях не підвищуватимуть, готується меморандум з Асоціацією міст - Шмигаль

За словами прем'єра, навесні всі газопостачальні компанії представлять свої річні продукти для населення за вигідною фіксованою ціною.

У цьому опалювальному сезоні не підвищуватимуть тарифи на тепло і гарячу воду. На поточному тижні Кабінет міністрів провів широку дискусію з Асоціацією міст України щодо тарифів, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в Facebook.

За його словами, Кабмін і міські голови повинні підготувати меморандум, в якому ці та інші домовленості будуть закріплені.

"Зокрема про те, що ТКЕ зможуть укласти з" Нафтогазом "річні контракти за вигідною ціною, а також, що буде проведена спільна робота з реструктуризації заборгованості перед" Нафтогазом ", яка утворилася через так званої" різниці в тарифах", - написав Шмигаль.

Він також нагадав про розпорядження уряду, згідно з яким ціна на ринку газу з 1 лютого не може перевищувати 6,99 грн за кубічний метр, а НКРЕКП підтримав рішення про обмеження тарифу на розподіл газу за ціною не вище 1,79 грн за кубометр.

Прем'єр зазначив, що такі заходи захистять населення від неконтрольованого зростання ціни на ринку газу.

"А навесні все газопостачальні компанії повинні будуть представити свої річні продукти для населення за вигідною фіксованою ціною", - додав прем'єр.

#ПМ_тіждень #PM_weekly ? Провели цього тижня широку діскусію з Асоціацією міст України, во время якої будинків, что на...

Опубліковано Денис Шмигаль Неділя, 24 січня 2021 р

Нагадаємо, в кінці минулого року Нацкомісія, що регулює тарифи в сфері енергетики і комунальних послуг, затвердила зростання тарифів на холодну воду з 1 січня 2021 року. Подорожчання в середньому складе 20%, в окремих регіонах - більше 30%.

Як відомо, Кабмін скасував пільговий тариф 90 коп./КВт.год на перші 100 кВт.год для побутових споживачів з 1 січня 2021 г. Крім того, встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн/кВт.год. Подорожчання електроенергії в свою чергу призведе до зростання інфляції.

Також в січні на 14% подорожчає газ для побутових споживачів.

Детальніше про нову економічну політику по-українськи читайте в статті Вадима Башти і Сергія Следзя "Країна" двох планет".

Раніше Кабінет міністрів прийняв постанову, якою встановив граничну ціну на газ на рівні 6,99 грн за кубометр. Таке рішення уряд прийняв під час позачергового засідання 18 січня.

13 січня Шмигаль доручив підготувати держрегулювання ціни на газ для населення на час карантину по 6,99 грн за куб. м., тим самим тимчасово відмовитися від ринкового формування ціни на газ для побутових споживачів.

Відмова Кабміну від ринкового формування ціни на газ викликав стурбованість у МВФ. Сам Шмигаль стверджує, що Кабмін не планує відмовлятися від створення ринку газу в Україні. Але, за його словами, без втручання в ситуацію в лютому кубометр газу міг подорожчати вище 12 грн.

У той же час Агия Загребельського і Юлія Самаєва в статті для ZN.UA пишуть про те, що введення держрегулювання цін під час сезонних стрибків зростання вартості газу - не боротьба, а консервація газової монополії Фірташа, яка становить 70% ринку.

Подробиці того, до чого можуть привести газові новації уряду читайте в тексті Агіі Загребельської і Юлії Самаєвої "Все по 6,99! Велика газовий розпродаж" на ZN.UA.