За період з січня по квітень 2014 року ціни на продукти харчування в усьому світі зросли в середньому на 4%. Тим самим закінчився тренд падіння цін, що триває більше двох з половиною років, повідомляється у звіті Світового банку.
Серед причин зростання цін, зокрема на пшеницю і кукурудзу, називаються негативні зміни клімату, підвищення імпортного попиту, а також українська криза.
У документі наголошується, що пшениця з початку поточного року подорожчала в середньому на 18%, кукурудза - на 12%. В Україні підвищення цін на ці продукти найвище: на 37% і 73% відповідно. Причинами цього прослужили, згідно зі звітом Банку, знецінення національної української валюти, зростання експортного попиту і витрат на виробництво, а також більш пізній початок посівної кампанії.
Загострення українського конфлікту може позначитися на виробництві і торгівлі.
"Геополітична напруженість в Україні поки не підірвала експортні поставки, але може вплинути на виробництво та торгівлю в майбутньому, якщо нестійка ситуація загостриться", - йдеться в документі Світового банку.
Україна є великим експортером зернових культур та кукурудзи. По експорту пшеницю країна займає шосте місце у світі, а з постачання кукурудзи - третє. !zn
Читайте також:
Світові ринки: основні очікування-2014
Продовольча криза поки відкладається
Нестача продовольства в Якутії призвела до зростання цін і довгим чергам