UA / RU
Підтримати ZN.ua

Світова практика: як держави діють щодо обміну валюти та депозитів громадян у воєнний час

У деяких країнах вводиться заборона на обмін валюти та «націоналізуються» депозити.

У деяких країнах у воєнний час вводиться жорсткий ліміт на зняття готівки, інколи ж повністю блокується ця функція банківськими установами. Однак якщо платіжна інфраструктура працюватиме без перебоїв, то картки іноземних емітентів, ймовірно, діятимуть. Про це розповів засновник компанії Performance Managment Сергій Сароян, повідомляє ubr.ua.

За його словами, відкрити рахунок в іноземному банку може виявитися корисним навіть якщо безготівкові розрахунки відмовлять повністю, оскільки в цьому випадку гроші будуть краще захищені.

Крім того, за словами експерта, у деяких країнах у тяжкі часи уряди не гидували лізти в кишеню до населення. Наприклад, у 2013 році на Кіпрі було прийнято рішення зняти 10% із депозитів, розміщених у кіпрських банках.

Часто також знецінення національної валюти влада часто намагається зупинити шляхом введення заборони на вільний обмін валюти. У тій же Венесуелі купити долари офіційно майже неможливо, тоді як на чорному ринку вони коштують у десятки разів дорожче за встановлений урядом курс. Тобто буде доцільно запастися міцною валютою (доларами та євро).

Читайте також: На валютному ринку з’явився великий покупець валюти, якому вона потрібні для імпортування газу – НБУ

Раніше ZN.UA писало, що  попит на валюту здебільшого формували нерезиденти, які отримали погашення за гривневими облігаціями та конвертували гривню в долар, щоб потім вивести ці кошти. Щоб згладити коливання на валютному ринку, НБУ продає долари з резервів.

Як вважають експерти, гривня у 2022 році перебуватиме на межі девальвації, що стане результатом низки рішень у сфері зовнішньої політики України. Про це для ZN.UA пише Олександр Болтян у матеріалі    "Прогноз-2022. Що буде з курсом долара, два сценарії" .