UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сума заморожених активів РФ на 80% покриє потреби України на відновлення – Кулеба

Отримання коштів займе певний час.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна точно отримає гроші на відбудову із заморожених російських активів. Він висловив сподівання, що перші гроші надійдуть ще до кінця війни з Росією.

Очільник МЗС у інтерв’ю El Pais наголосив, що Росія повинна заплатити за нанесені збитки.

Читайте також: Якщо підтримку України буде призупинено, Росія може досягти успіху і прорвати лінію фронту – Кулеба

«Це станеться на 100%, питання в тому, в якому обсязі. Тому що є три елементи: самі заморожені активи, прибутки від них і податки на ці доходи. Заморожених активів достатньо, щоб покрити понад 80% наших потреб у відновленні. Ми зможемо відбудувати школи, лікарні, інфраструктуру за рахунок країни, яка їх зруйнувала», – зауважив Кулеба.

За його словами, отримання коштів займає певний час. Водночас міністр очікує, що перші гроші із заморожених активів надійдуть в Україну ще до кінця війни.

«Ми повинні побудувати комплексну систему, щоб вирішити юридичні питання та фінансові механізми. Це складний правовий, регуляторний і фінансовий інструмент. Але навіть якщо у когось є сумніви, це рішення доведеться прийняти, тому що це найприродніше рішення з усіх можливих», – підсумував голова МЗС.

Читайте також: Не думаю, що Угорщина хоче мати Росію як сусіда – Кулеба

Нагадаємо, адміністрація президента США Джо Байдена сигналізує європейським партнерам про зацікавленість у використанні для допомоги Україні заморожених на Заході коштів російського центрального банку, які оцінюються у суму понад 300 мільярдів доларів. Вашингтон тисне на партнерів по G7, щоб розробити стратегію використання цих коштів до 24 лютого 2024 року.

В Офісі президента заявили, що Україна може щорічно отримувати до 15 мільярдів доларів доходу від заморожених російських активів. Натомість у Єврокомісії розрахували, що протягом 2023-2027 років прибутки від арештованого майна РФ складатимуть близько 3 мільярдів на рік.