У понеділок, 18 січня, Печерський районний суд міста Києва відмовив Дмитру Сологубу у задоволенні позову до Нацбанку щодо визнання незаконними та скасування рішень про застосування до нього Радою НБУ дисциплінарних стягнень.
Суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову Дмитра Сологуба.
Нацбанк вважає таке рішення суду законним та обґрунтованим, йдеться у повідомленні на сайті НБУ.
Зазначемо, що у грудні 2020 року Дмитро Сологуб звернувся до суду з відповідним позовом до Нацбанку. Оскільки Рада НБУ у жовтні 2020 року оголосила догану Дмитру Сологубу за порушення розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики працівника НБУ, правил внутрішнього розпорядку для працівників НБУ, порушення вимог КЗпП України.
"Національний банк вважає, що Рада Національного банку, як орган, який призначає на посаду заступників Голови Національного банку, має повноваження давати оцінку їхнім діям та застосувати дисциплінарні стягнення до них у разі потреби. Це зумовлено нормами Кодексу законів про працю України та Закону України «Про Національний банк України», - зазначили у НБУ.
Як писало ZN.UA, комунікаційна стратегія центральних банків, яка існувала кілька десятків років тому, кардинально змінилася зараз. Вважалося оптимальним, що центральні банкіри мали говорити про монетарну політику, як поточну, так і майбутню, якнайменше, та й то зашифрованими термінами й натяками. Нині для забезпечення цінової стабільності, яка є головною метою монетарної політики центробанків, критично важливо керувати інфляційними очікуваннями макроекономічних агентів: домогосподарств, бізнесу, інвесторів.
Про те, чому якісні комунікації НБУ роблять монетарну політику більш ефективною читайте у статті - "Про що говорить центробанк".