Арбітражний суд Москви в понеділок, 18 вересня, визнав позивачем спільне підприємство "Сіменс технології газових турбін", яке побудувало турбіни, що виявилися згодом у анексованому Росією Криму. Німецький концерн Siemens підтримав клопотання свого СП з "Силовими машинами" про переведення в позивача з відповідачів. Раніше Siemens повідомляв, що його СП притягнута до справи в інформаційних цілях, повідомляє DW.
Відповідачами в суді виступають ТОВ ВО "Технопросекспорт" і ВАТ "Технопромекспорт". Siemens просить визнати угоду від 16 жовтня 2015 р. про постачання турбін ТОВ ВО "Технопросэкспорт" для використання у Криму недійсною і повернути турбіни виробнику. Постачання турбін в Крим здійснило ВАТ ВО "Технопромекспорт", яке зараз перебуває в стадії банкрутства.
Раніше повідомлялося, що Рада ЄС поповнив санкційний список РФз-за скандалу з турбінами Siemens.
Також повідомлялося про те, що Siemens наполягатиме на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення вироблених компанією турбін в анексований Крим.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте у статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша".