UA / RU
Підтримати ZN.ua

Юристи Коломойського поспіхом заявили про зняття арешту з активів екс-власників "Приватбанку"

Арешт активів залишається в силі до подачі апеляції, тобто ще 21 день, відведений на це, і буде діяти аж до оголошення рішення апеляційного суду.

Високий суд Лондона відхилив позов державного "Приватбанку" до його екс-власникам - Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, - і зобов'язав банк сплатити всі судові витрати відповідачів. Про це йдеться в повідомленні компанії Fieldfisher, яка представляє інтереси Коломойського.

"Суд встановив, що всесвітній арешт активів (WFO) не мав бути виданий, і що "Приватбанк" штучно побудував справу таким чином, щоб спробувати залучити Коломойського і Боголюбова до розгляду (у Лондоні – ред.)", – зазначають юристи Fieldfisher.

Суд зобов'язав "Приватбанк" протягом 28 днів оплатити проміжні витрати відповідачів на 7,5 мільйонів фунтів стерлингів, з яких Ігорю Коломойському – чотири мільойни.

Зазначимо, арешт активів діє до подачі апеляції, на яку є ще 21 день, йдеться у сьогоднішньому рішенні суду.

Нагадаємо, що сьогодні, 4 грудня, у Високому суді Лондона було винесено офіційне рішення у справі за позовом "Приватбанку" до його екс-власників. Суддя надав дозвіл банку на оскарження рішення суду першої інстанції у питанні юрисдикції. Банк має намір подати апеляційну скаргу найближчим часом.

У грудні 2017 року вже державного "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їх контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, у кіпрському суді справу "Приватбанку" буде розглядатися в кращому випадку 5-7 років. Детальніше про судові справи "Приватбанку" читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн. Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.