UA / RU
Підтримати ZN.ua

США оголосили про санкції проти китайських підприємств, причетних до виробництва російського БПЛА “Гарпія”

Це перші санкції США проти підприємств Китаю, які виробляють комплексні системи озброєнь у партнерстві з компаніями РФ.

У четвер, 17 жовтня, США оголосили про санкції проти однієї фізичної особи й трьох компаній, причетних до розробки й виробництва російського ударного БПЛА дальнього радіусу дії серії “Гарпія”, який РФ використовує у війні проти України, повідомляє “Голос Америки”.

Читайте також: Z-патріоти вважають шкідливим «мирний план» Китаю та Бразилії, навіть попри підтримку його Москвою – оглядач

У Держдепартаменті США заявили, що безпілотник “Гарпія”, розроблений та вироблений у Китаї спільно з оборонними компаніями РФ, використовувався для знищення об'єктів критично важливої інфраструктури, його застосування призводило до масових жертв.

Китайські фізичні та юридичні особи, які потрапили під нові обмеження, брали участь у розробці й виробництві військового обладнання для підсанкційної оборонної компанії РФ для подальшого використання у війні проти України.

Штати й раніше запроваджували обмеження проти китайських підприємств, які постачають критично важливу продукцію для російського військово-промислового комплексу, але це перші американські санкції проти підприємств із Китаю, які безпосередньо розробляють та виробляють комплексні системи озброєнь у партнерстві з російськими компаніями.

У вересні Reuters повідомляло, що росіяни почали виробництво нового ударного дрона великої дальності "Гарпія-А1", при виготовленні якого використовуються китайські запчастини та двигун. Згідно з даними ЗМІ, російський електромеханічний завод "Купол” повідомив Міноборони РФ, що зміг налагодити масштабне виробництво безпілотників на заводі в Китаї, щоб ця зброя могла бути використана в ході війни проти України.

Читайте також: Китайсько-бразильський «мирний план» упакований у гарні слова, але є загрозою для України – оглядач

Китай, публічно закликаючи до припинення "української кризи", став опорою для РФ у війні проти України, значно зблизившись із Москвою. Пекін, зокрема, збільшив продажі Росії верстатів, мікроелектроніки й інших технологій, які РФ використовує для виробництва ракет, танків, літаків та іншого озброєння для війни. Детальніше про це розповідав Володимир Кравченко в статті "Питання життя і смерті. Що слід знати про "постачання" китайської зброї Росії".