Верховний суд відкрив провадження за касаційною скаргою Кабінету міністрів на ухвалу Печерського райсуду Києва від 9 лютого 2017 року про зобов'язання "Приватбанку" обслуговувати депозити компаній братів Суркісів і одночасно, за клопотанням банку, зупинив виконання цієї ухвали до закінчення провадження у справі. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".
Відзначається, що суд також врахував, що ухвалою Печерського райсуду міста Києва від 2 вересня 2020 року було встановлено порядок виконання ухвали того ж суду від 9 лютого 2017 року вигляді стягнення з Приватбанку $347 млн на користь компаній Суркісів.
"Колегія суддів визнала обґрунтованість настання ризиків для заявника до прийняття рішення судом касаційної інстанції у цій справі, а також ймовірність труднощі повороту виконання судового рішення в разі його скасування Верховним судом", - йдеться в повідомленні.
Задовольняючи клопотання про зупинення виконання ухвали, Верховний суд не оцінює обґрунтованість поданої касаційної скарги. Замість цього суд встановлює існування загроз для забезпечення балансу інтересів сторін.
Нагадаємо, 2 вересня Печерський суд задовольнив позов офшорних компаній братів Суркісів до «Приватбанку» і зобов'язав держбанк виплатити їм 350 млн доларів (10 млрд гривень). У таку суму позивачі оцінили суму депозитів і відсотків за ними, які були оформлені до його націоналізації.
Позиція ПриватБанку полягає в тому, що всі його зобов'язання перед компаніями Суркісів були виконані в ході конвертації їх коштів в акції банку.
У Нацбанку пообіцяли зробити все, щоб не допустити втрати коштів платників податків. Мін'юст і Кабмін заявили, що мають намір оскаржити рішення Печерського суду в апеляції.
У червні Велика палата Верховного суду частково задовольнила касаційну скаргу Нацбанку, Кабміну і ПриватБанку, скасувавши рішення судів нижчих інстанцій за позовом сім'ї Суркісів про скасування рішень НБУ про визнання їх пов'язаними з Приватбанком особами та визнання недійсними договорів обміну їх коштів в банку на суму понад 1 млрд грн на акції банку (bail-in), пізніше викуплені державою за 1 грн.
Тим часом Приватбанк звернувся до правоохоронних органів за правовою оцінкою дій держвиконавця. Оскільки банк 5 травня отримав чотири нові постанови про примусове виконання рішення суду від 9 лютого 2017 року про виплату на користь шести офшорних компаній братів Суркісів більше $ 250 млн.
Детальніше про судове свавілля у справі "Приватбанку" читайте в статті Юлії Самаєвої "Юридична бісіклета Суркісів" на сайті ZN.UA.