UA / RU
Підтримати ZN.ua

Співвласники Rozetka та «Нової пошти» поскаржилися на посилення тиску влади на бізнес

«Ставлення, як до гусей і баранів».

Співвласники двох українських компаній Rozetka і «Нова пошта» розповіли про погіршення ставлення органів влади до бізнесу після позитивної динаміки на початку повномасштабної війни.

Бізнесмени поскаржилися на посилення тиску від влади під час форуму інтернет-діячів IForum2023, пише «Інтерфакс-Україна».

 «Це набагато краще, ніж було за часів президента-втікача Віктора Януковича, але набагато гірше, ніж до повномасштабного вторгнення Росії», - розповів співзасновник маркетплейсу Rozetka Владислав Чечоткін. На його думку, у порівнянні з 2021 роком, тиск влади на бізнес посилився.

Він зауважив, що податкова служба регулярно перевіряє діяльність компанії, зокрема навіть організованих нею «Пунктів незламності».

Читайте також: Реформа податкової підвищує зарплати податківців, але не змінює якість їх роботи

«У нас нічого не знаходять і штрафують на суму, за яку ми, на їхню думку, не будемо сперечатися. Тобто, це якісь мінімальні суми штрафів. Але вони заважають. Але вони перевіряють. Але вони часто зупиняють роботу і так далі», - наголосив Чечоткін, додавши, що такі постійні перевірки вже стали рутиною.

Зі свого боку співвласник компанії експрес-доставки «Нова пошта» Володимир Поперешнюк зазначив, що бізнес зміг вільно видихнути торік, але останнім часом ситуація сильно змінилася.

«Підприємці змогли вільно видихнути в березні 2022 року, коли скасували мита, запровадили податкові пільги, а зараз усе повертається до довоєнного часу. Коли владі було страшно і вона розуміла, що все може «накритися», вони дали свободу підприємцям, коли вже не так страшно - знову можна ставитися до підприємців як до гусей і баранів, яких можна стригти та щипати», - заявив він.

Чого хотів би бізнес? Прозорих конкурентних умов. Зручного адміністрування податків. Зниження рівня корупції у контролюючих органах і посадок корумпованих податківців і митників. Ну, а якщо це не до снаги, то в наших реаліях і звичайний мораторій на зміни до податкового законодавства цілком можна вважати позитивом, пише редакторка економіки ZN.UA Юлія Самаєва в статті «Знов податкові реформи. Яких чекати змін».