Франція, Німеччина та Італія вирішили взяти приклад з Великобританії і приєднатися до очолюваного Китаєм міжнародному Азіатського банку інфраструктурних інвестицій Asia Infrastructure Investment Bank (AIIB), повідомляє The Financial Times.
Три європейські уряди ухвалили таке рішення після того, як Великобританія оголосила минулого тижня про свій намір приєднатися в якості засновника до Азіатського банку, який є потенційним суперником Світового банку у Вашингтоні.
Австралія як ключовий союзник США в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні раніше потрапила під тиск з боку Вашингтона і трималася подалі від нового банку, але тепер країна перегляне свою позицію.
"Рішення Франції, Німеччини і Італії - це істотний удар по адміністрації американського президента Барака Обами", - йдеться у публікації.
Створення AIIB було ініційовано китайським президентом Сі Цзіньпіном в минулому році, банк став центральним питанням у зростаючій боротьбі між Китаєм і США за те, хто буде визначати економічні та торговельні правила в Азії в найближчі десятиліття.
Великобританія сподівається стати першим номером у списку претендентів на китайські інвестиції, зазначає видання. У США та Австралії чиновники вважають, що рішення Британії приєднатися до Азіатського банку було продиктовано комерційними міркуваннями, і "Лондон сліпий до більш широких геополітичних наслідків в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні".
Південнокорейські ЗМІ повідомили, що Сеул також переосмислить своє попереднє рішення не приєднуватися до AIIB. Японія, союзник США в регіоні, який є найбільш занепокоєним зростаючим впливом Китаю, як очікується, не стане членом-засновником нового банку.
Напередодні видання The Wall Street Journal писала, що уряд Китаю готовий застосувати необхідні інструменти в разі уповільнення економічного зростання, брак робочих місць і падіння доходів. Економіка Китаю мала у минулому році зростання на 7,4%. А в нинішньому - зростання сповільнилося в зв'язку з високим рівнем корпоративного боргу, перенасичення попиту на ринку нерухомості, слабкою глобальної економіки. Через це економісти говорять про слабке бажання компаній робити інвестиції.
За даними Financial Times, економіка Китаю може тепер вважатися найбільшою в світі, але країна ще не найбагатша. ВВП на душу населення як і раніше менше, ніж у Штатах, і становить приблизно чверть від рівня в США.