UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скорочення імпорту та млявий експорт усе більше тиснуть на економіку Китаю – Reuters

У першому кварталі економіка Китаю зростала швидше, ніж очікувалося, завдяки високому споживанню послуг, але промислове виробництво відставало.

Імпорт Китаю різко скоротився в квітні, а експорт зростав повільніше. Це є ознакою слабкого внутрішнього попиту, що посилює тиск на економіку, яка вже бореться в умовах уповільнення глобального зростання. Про це пише Reuters.

У першому кварталі економіка Китаю зростала швидше, ніж очікувалося, завдяки високому споживанню послуг, але промислове виробництво відставало, а останні показники торгівлі вказують на довгий шлях до відновлення допандемічного імпульсу всередині країни. Як показали митні дані, опубліковані у вівторок, вхідні постачання в другу за величиною економіку світу в квітні впали на 7,9% в річному обчисленні, продовживши падіння на 1,4%, зафіксоване місяцем раніше, водночас експорт зріс на 8,5%, знизившись після зростання на 14,8% в березні.

Читайте також: Дані світової торгівлі демонструють перші ознаки «реглобалізації» — Bloomberg

Економісти в опитуванні Reuters прогнозували відсутність зростання імпорту і збільшення експорту на 8,0%.

"На початку цього року можна було припустити, що імпорт легко перевищить рівень 2022 року після відкриття, але цього не сталося, – сказав Сюй Тяньчен, економіст Economist Intelligence Unit. – Хоча відновлення економіки Китаю після COVID-19 було швидким і різким, воно було значною мірою самодостатнім і не відчувалося рештою світу".

Різке погіршення торговельних потоків минулого місяця лише посилить занепокоєння щодо стану зовнішнього попиту та ризиків для внутрішньої економіки, особливо з огляду на слабке відновлення після року, коли вхідні та вихідні постачання були серйозно порушені обмеженнями, запровадженими Китаєм у зв'язку з COVID-19.

"З огляду на похмурі перспективи зовнішнього попиту, ми вважаємо, що експорт скоротиться ще більше, перш ніж досягне дна в кінці цього року", – зазначає Зічун Хуан, економіст з Китаю в Capital Economics.

Падіння імпорту свідчить про те, що світова економіка не зможе сильно розраховувати на внутрішній двигун зростання Китаю, а оскільки країна реекспортує частину свого імпорту, це також посилює ступінь слабкості економіки деяких з її основних торговельних партнерів. Падіння імпорту напівпровідників на 15,3% вказує на масштаби падіння попиту на ринку реекспорту таких компонентів.

Читайте також: Розвідка США: Китай і Росія спробують скористатися дефолтом Штатів – чого чекати Україні

Зростання постачань до АСЕАН – блоку країн Південно-Східної Азії – сповільнилося до 4,5% у квітні з 35,4% у попередньому місяці. Цей регіон є найбільшим експортним партнером Китаю.

Інші нещодавні дані також показали, що експорт Південної Кореї до Китаю, який є провідним індикатором китайського імпорту, знизився на 26,5% у квітні, продовжуючи падіння 10 місяців поспіль.

Дані про ВВП Китаю за перший квартал минулого місяця, хоча і принесли певне полегшення, але також викликали сумніви щодо перспектив попиту через слабкість ринку нерухомості, уповільнення зростання цін і різке збільшення банківських заощаджень.

Уряд, який активізував низку заходів економічної підтримки, має на меті досягти помірного зростання ВВП на рівні близько 5% цього року, після того, як він не досягнув мети, наміченої на 2022 рік.

"Глобальна економіка погіршується, і це послабить виробничий сектор Китаю, – сказала Айріс Панг, головна економістка ING по Китаю. – Більш імовірно, що у відповідь уряд зробить крок назустріч і підтримає ринок праці виробничого сектору за допомогою фіскальних стимулів".

Читайте також: Шольц заявив, що Китай діє більше як суперник, аніж партнер для ЄС – Bloomberg

Нагадаємо, НАЗК внесло велику китайську приватну автомобілебудівну компанію Great Wall Motor до переліку міжнародних спонсорів війни. Головною причиною такого рішення є небажання компанії виходити з російського ринку та її плани щодо подальшого розширення бізнесу в цій державі.