У контракті на поставку для російської електростанції турбін німецької компанії Siemens, переправлених пізніше російськими властями в окупований Крим, містилися норми, що виключають порушення санкцій Євросоюзу. Про це в ході засідання Арбітражного суду Москви заявив представник німецького концерну, передає "Ъ".
За його словами, в договір було включено пункт, згідно з яким російська структура концерну ТОВ "Сіменс технології газових турбін" могла відмовитися від виконання контракту, якщо б це загрожувало порушенням санкцій.
Крім цього у рамках контракту покупець був зобов'язаний не розміщувати турбіни в Криму, а кінцевим місцем їх поставки встановлювався Таманський півострів.
"Зусилля були спрямовані на те, щоб не допустити порушення концерном Siemens санкцій ЄС і звільнити від можливої відповідальності", - заявив представник компанії.
Він також, як і на попередніх слуханнях, сказав, що укладення контракту відбулося під впливом омани або обману з боку двох структур "Ростеха" - ВАТ "ВО "Технопромекспорт" і ТОВ "ПО "Технопромекспорт" (ТОВ ТПЕ).
В результаті Siemens просить суд зобов'язати "Технопромекспорт" повернути поставлені в Крим газові турбіни.
Раніше повідомлялося, що Московський суд відмовив Siemens в арешті турбін в Криму.
Раніше Рада ЄС поповнила санкційний список РФ через скандал з турбінами Siemens.
Також повідомлялося про те, що Siemens наполягатиме на кримінальному переслідуванні осіб, причетних до переміщення вироблених компанією турбін в анексований Крим.
Німецький концерн Siemens ще в березні повідомив про те, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Це обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС в окупованому Криму.
Детальніше про механізм постачання в Крим європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша" у тижневику Дзеркало тижня. Україна".