Німецька компанія Siemens повідомила про створення робочої групи, яка перевірить інформацію про можливе постачання газових турбін їх виробництва в анексований Росією Криму, пише Reuters.
"У нас немає достовірних даних про фактичні поставки наших турбін в Крим, але ми ставимося до цих чуток з усією серйозністю і створили команду для розслідування питання", - підкреслює в Siemens.
Компанія обіцяє прийняти всі можливі заходи для запобігання незаконного використання її обладнання в обхід угод.
Раніше Reuters повідомило, що електротурбіни компанії Siemens потрапили на анексований український півострів, незважаючи на санкції ЄС, що забороняють європейським фірмам поставляти в Крим енергетичні технології.
Нагадаємо, що німецький концерн Siemens ще в березні повідомив, що поставив російському ВАТ "ВО "Технопромекспорт" чотири газові турбіни, майданчиком для яких, згідно з контрактом, повинна стати нова ТЕС на Тамані. Дане обладнання, як писало DT.UA, може бути в обхід санкцій використано Росією для будівництва нової ТЕС у окупованому Криму.
У середу, 5 липня, агентство Reuters повідомило, що електротурбіни компанії Siemens потрапили на анексований український півострів, незважаючи на санкції.
Як писав у своїй статті для DT.UA Ігор Маскалевич, Кремль штучно банкрутить "Технопромекспорт", аби через "фірму-прокладку" в обхід санкцій продати дані турбіни для спорудження ТЕС в Криму. За його словами, таким чином російська сторона намагається "прикрити" свого європейського партнера, продає до РФ промислове обладнання в умовах діючих проти неї санкцій.
За словами Маскалевича, ініціативі російської сторони підігрують у Siemens. Концерн не хоче втрачати перспективний російський ринок, але не хоче стикатися з наслідком порушення санкцій.
Детальніше про механізм постачання до Криму європейського енергетичного обладнання в обхід санкцій читайте в статті Ігоря Маскалевича "Турбіни для Кримнаша".