Заступник керівника Офісу президента Ростислав Шурма стверджує, що укрупнення та централізація певних галузей економіки із контролем у Києві має вберегти їх від корупції.
Відповідаючи на запитання журналістів «Економічної правди» про мету створення структур, які відповідальні за централізація послуг з постачання електроенергії (НАК "ЕКУ") чи продажу лісу (ДП "Ліси України") та підвищення корупційних ризиків, зам Єрмака зазначив, що з такими ризиками корупції простіше працювати.
«Коли у вас корупція розпорошена в сотнях локацій, спіймати дуже важко. А коли функціонал сконцентрований в одному місці, то достатньо під лупою дивитися в одне місце», - вважає він.
При цьому він дав зрозуміти, що є однозначним прихильником централізації, бо вважає, що в Україні бракує фахівців, які можуть ефективно управляти вузькопрофільними підприємствами на регіональному рівні, тому краще, щоб їх тримав під контролем один менеджер: « В нас дуже багато є спеціалістів на всі руки, експертів широких тем, але дуже мало реальних фахівців в конкретних технічних речах. Коли у вас, умовно кажучи, 10 обленерго, вам потрібно 10 таких керівників і функціональних команд. Коли у вас один холдинг, вам потрібен один такий керівник генеральний і кожен такий керівник по напрямку: закупки, продажі, інжиніринг, технологія і так далі».
При цьому Шурма ухилився від питання про напрям його відповідальності в Офісі президента.
«Чітко встановлена посадовими інструкціями. Зробіть офіційний запит, отримаєте відповідь», - сказав він.
На уточнення журналістів, що в його попередників не було такого широкого поля роботи – енергетика, підприємництво, регулювання бізнесу, податкової реформи, лісової галузі, земельного державного банку – Шурма сказав, що не хоче давати оцінку своїм попередникам.
«Я просто щиро, маючи непоганий досвід роботи, намагаюсь щось змінити для країни на краще. Якщо я бачу можливості і потенціал навести десь порядок, зупинити якісь схеми, забезпечити якийсь розвиток, не важливо, це нафтова галузь, це лісова галузь, це запуск іпотеки, це прозора приватизація – ці ж речі не просто так з'явилися і запустили – то я це беру і щиро роблю». – прокоментував він свою економічну багатопрофільність.
У серпні журналісти Bihus.Info опублікували розслідування про сонячні електростанції брата замголови Офісу президента Ростислава Шурми Олега, які попри знаходження на окупованій території та відсутності зв’язку з об’єднаною енергосистемою України до літа 2023 року отримували оплату за «зеленим тарифом».
Сам Ростислав Шурма стверджує, що не причетний до цього бізнесу, хоча свого часу і інвестував в нього 10 млн доларів, та вважає цю тему способом тиску на нього.
Водночас донедавна брат Шурми був директором венчурного фонду, який дає змогу оптимізувати сплату податків з його компаній на сотні мільйонів гривень. Про те, яким чином компаніям Олега Шурми вдається недоплачувати державі шалені податки і виводити кошти за кордон Юрій Ніколов та Антоніна Волкотруб у статті «Венчурна мотрійка Шурми на мільярди».