UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шольц боїться розлютити Путіна, тому виступає проти націоналізації дочірньої компанії «Газпрому» — Bloomberg

Німецький канцлер вважає, що через націоналізацію російський диктатор може суттєво зменшити поставки газу до ФРН.

В Німеччині передумали націоналізувати дочірню компанію російського газового монополіста компанії «Газпром». Проти ініціативи особисто виступає канцлер Олаф Шольц, який побоюється, що це може негативно вплинути на його стосунки з Владіміром Путіним і, відповідно, на політику Кремля щодо експорту газу до ФРН. Про це пише Bloomberg.

Згідно з інформацією видання, замість націоналізації німецький уряд збирається врятувати фінансове становище «Gazprom Germania», виділивши близько 10 мільярдів євро. Передбачається, що позика від держави стабілізує фінанси компанії та гарантує безперебійні поставки газу після того, як Росія обмежила їх.

На думку Шольца і його прихильників, такий підхід допоможе зберегти уряду вплив на цю частину критичної інфраструктури й уникнути загроз енергетичній безпеці. Натомість націоналізація «Gazprom Germania», за яку виступає міністр економіки Роберт Габек, на думку канцлера може створити напругу у стосунках між країнами і «розізлити» Путіна.

Читайте також: Підрозділ Газпрому в Європі придумав, як дурити західних покупців, щоб не асаціюватися з Росією

Нагадаємо, що після вторгнення Росії в Україну у лютому, «Газпром» відмовилася від права володіння «Gazprom Germania» і передав її в руки маловідомої компанії, щоб уникнути західних санкцій. Наприкінці березня німецький уряд оголосив, що бере трейдера під власний контроль до 30 вересня з подальшою можливістю його повної націоналізації. 

Як повідомляє Bloomberg, наразі в Німеччині розглядають варіант з продовженням терміну «опіки» на невизначений строк. Також передбачається, що компанія змінить свою назву.

Читайте також: У Німеччині стартувала загальнонаціональна кампанія з енергозбереження. Економлять вже 77% німців

Раніше повідомлялося, що Шольц дав чергову обіцянку Україні про поставки військової допомоги, досі не надавши жодної одиниці важкого озброєння.