UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Щоб зупинити війну, потрібно триматися курсу» - Боррель розповів про вплив санкцій на Росію

«Так, санкції проти Росії працюють».

Верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що санкції проти Росії працюють і вони значно погіршили промисловий і технологічний потенціал Кремля.

Про це повідомляє пресслужба ЄС.

За інформацією Борреля, з початку повномасштабного вторгнення в Україну Європейський Союз 11 разів запроваджував дедалі жорсткіші санкції проти Росії.

«Дехто стверджує, що ці санкції не спрацювали. Це просто неправда. Щоб зупинити війну, ми повинні продовжувати цей курс», - зазначив очільник дипломатії ЄС.

Читайте також: Глава МЗС Німеччини розчарована слабким ефектом санкцій проти Росії

Боррель заявив, що ці обмежувальні заходи є безпрецедентними за своїм масштабом і зосереджені на ключових секторах російської економіки, які мають вирішальне значення для військових зусиль Москви. Крім того, ЄС також запровадив заборони на в'їзд і заморозив активи понад 1 500 фізичних і майже 250 юридичних осіб.

«Ці заходи спричиняють жорсткі, відчутні наслідки для російської економіки, незважаючи на величезні доходи від продажу нафти і газу, які Росія використовувала як буфер у перший рік вторгнення. І з часом їхній вплив посилюватиметься, оскільки ці заходи мають довгостроковий вплив на бюджет Росії та її промислову і технологічну базу», - розповів представник ЄС.

Читайте також: Санкції в дії: криптовалютна біржа Binance ввела для росіян нову заборону

Він додав, що деградація і вихід іноземних компаній із РФ на довгі роки стримуватимуть інвестиції та зростання продуктивності. Боррель уточнив, що ситуація на ринку праці не була сприятливою до вторгнення через демографічну ситуацію в Росії, а масовий призов до армії ще більше погіршив її.

«Коротше кажучи, рішення Росії напасти на Україну підштовхнуло російську економіку до ізоляції та занепаду», - підсумував Боррель.

Зараз, коли бойові дії тривають вже другий рік, нове припущення полягає в тому, що тривалі санкції, включно з обмеженнями на основний російський імпорт, матимуть кумулятивний ефект і врешті-решт змусять Путіна обирати між продовженням війни і порятунком своєї економіки. Однак подальше посилення тиску несе ризики і для тих, хто запроваджує санкції. Bloomberg аналізує, чого досягли та не досягли санкції проти РФ.