UA / RU
Підтримати ZN.ua

Шанхай відкриває зону вільної торгівлі

Основними завданнями зони вільної торгівлі будуть пошук нових способів регулювання економічної діяльності, усунення бар'єрів для торгівлі та інвестицій, а також досвід щодо відмови від контролю уряду на користь ринкових механізмів.

Влада Китаю оголосила про відкриття Шанхайської зони вільної торгівлі, покликаної стимулювати економічний розвиток і майбутні реформи країни. Офіційно нова економічна зона відкриється у суботу, 28 вересня.

На території зони трейдери зможуть вільно конвертувати валюту, при цьому, чинні закони Китаю не будуть поширюватися на іноземні інвестиції в зону.

Основними завданнями зони вільної торгівлі будуть пошук нових способів регулювання економічної діяльності, усунення бар'єрів для торгівлі та інвестицій, а також накопичення досвіду у сфері відмови від контрольних функцій урядових органів на користь ринкових механізмів.

Для зареєстрованих в ній іноземних компаній будуть зняті обмеження на транскордонні операції з юанем. В зоні також значно розширюється доступ іноземних компаній в сектор послуг. Всього китайський уряд виділив 18 достатньо жорстко контрольованих на території країни галузей, які стануть об'єктом експерименту щодо відкритості у зоні торгівлі. Серед них фінанси, банківська діяльність, транспортні, юридичні та соціальні послуги, телекомунікації, лізинг, страхування і т.д.

З запуском в кінці місяця зони вільної торгівлі набере чинності лише ряд лібералізаційних заходів. Робота за зазначеними у документі Держради напрямами розрахована на кілька років, протягом яких деталізуватимуть і поетапно реалізовуватися поставлені урядом завдання.

Нагадаємо, проект створення Шанхайської зони вільної торгівлі був схвалений на засіданні Держради КНР ще на початку липня, затверджений в кінці серпня. Зоні відводиться важлива роль експериментального майданчика на шляху подальшого просування фінансових реформ. Вони будуть спрямовані, зокрема, на посилення ролі сектора послуг і зниження експортної залежності економіки Китаю.

Площа зони вільної торгівлі складе понад 28 квадратних кілометрів. Вона об'єднає чотири вже діючих особливих митних зони, включаючи морський порт Яншань і аеропорт Пудун. У ШЗСТ будуть діяти особливі умови реєстрації іноземних та спільних підприємств. Пільговий режим передбачатиме, в тому числі, відсутність необхідності проходити митні процедури і платити мита на товари, які імпортуються в ШЗСТ з-за кордону для виробничих цілей та подальшого експорту. Зона буде надавати транспортні та комунікаційні послуги світового класу для діяльності китайських та іноземних підприємств, яка не буде обкладатися податками.

Очікується, що в Шанхайській зоні вільної торгівлі закордонним фінансово-кредитним установам буде дозволено відкривати дочірні банки. А іноземні товарні біржі, як очікується, зможуть мати там власні складські потужності.

За даними гонконгської друку, нещодавно підконтрольний державі Сільськогосподарський банк Китаю підписав з урядом Shanghai угоду про надання мегаполісу великого кредиту в розмірі 250 млрд юанів (40,5 млрд доларів) для створення ШЗСТ. Ця сума еквівалентна 12,5% шанхайського річного ВВП.

Аналітики розділилися у своєму ставленні до нового проекту: деякі припустили, що зона дійсно зможе стати підмогою в реформах країни, проте критики вважають, що ізольоване розташування зони у східних передмістях Shanghai не дасть їй розвернутися на повну потужність. !zn

Читайте також:

Китай створює зону вільної торгівлі в Шанхаї - "другий Гонконг"

Україна і Китай зможуть торгувати в гривні і юанях, а не доларах, - Арбузов

Україна планує до 2015 року подвоїти товарообіг з Китаєм

Китай запроваджує нові заходи зі стимулювання економіки