UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції ЄС проти Росії в сфері безпілотних систем перебувають "на останніх метрах" — глава МЗС Німеччини

Анналена Бербок заявила, що агресія Росії змусила Європу прокинутися.

Ухвалення 13-го пакету санкцій Євросоюзу проти Росії, який, зокрема, буде спрямований на обмеження російських спроможностей у сфері безпілотних систем, перебуває "на останніх метрах". Таку заяву зробила в Брюсселі перед початком засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС глава МЗС ФРН Анналена Бербок, передає кореспондент "Укрінформу".

Читайте також: Ван І під час зустрічі з Блінкеном закликав США скасувати санкції проти китайських компаній 

"Зараз ми перебуваємо в процесі ухвалення тринадцятого пакету санкцій, зокрема, щодо питання безпілотників. Ми знаходимося на останніх метрах", - сказала вона.

Глава німецького МЗС наголосила на важливості подальшого посилення санкцій проти Росії. Анналена Бербок заявила, що "жорстока агресивна війна Росії два роки тому пробудила Європу від глибокого сну з точки зору політики безпеки".

"Два роки тому ми прокинулися в іншому світі. У світі, де російський президент хотів за допомогою грубої сили перетворити Україну, суверенну, вільну країну, на російську провінцію. Він домігся протилежного. Два роки потому Україна не лише продовжує відстоювати свободу та демократію, але й більш ніж будь-коли просунулася на шляху до вступу в Європейський Союз", - сказала вона.

Читайте також: «Китай не має бути лазівкою» – глава МЗС Канади про західні санкції

Міністр також запевнила, що ФРН підтримуватиме Україну у її боротьбі за свій суверенітет та територіальну цілісність "стільки, скільки вона потребуватиме". За її словами, ці зобов’язання були ще раз підкреслені в укладеній днями безпековій угоді між Україною та Німеччиною.

Нагадаємо, Україна працює над посиленням обороноздатності нашої держави. За відсутності перспектив найближчими роками стати членом Альянсу й навіть отримати запрошення Київ прагне створити міжнародно-правову мережу зобов’язань, здатну на довгі роки гарантувати військову, економічну та політичну підтримку України з боку її західних партнерів і підвищити для агресора ціну вторгнення. А детальніше про те, чому Україна активізувала роботу з укладання угод з Францією та Німеччиною читайте в статті Володимира Кравченка "Угоди з Францією та Німеччиною: що вони означають для України" на сайті ZN.UA.