UA / RU
Підтримати ZN.ua

Санкції зовсім не перешкода для російського бізнесу в Україні – ЗМІ

Мова йде про мільярдні прибутки, одержані завдяки українським громадянам.



Російський бізнес продовжує працювати в Україні, попри чотири роки війни в Донбасі та санкцій США і Євросоюзу. Фірми країни-агресора заправляють автомобілі українців, годують, забезпечують зв'язком, одягають, взувають та розважають. При цьому мова йде про мільярдні доходи, йдеться в сюжеті програми "Гроші" на телеканалі 1+1.

"Державних кроків щодо російського бізнесу здійснено не було, тиск зберігався з боку населення", - каже політолог Микола Давидюк.

Журналісти наголошують на тому, що "російську прописку" мають, зокрема, Carlo Pazolini "Спортмастер" та O'Stin.

Працює в Україні й ресторанний бізнес країни-агресора. Наприклад, такі заклади, як "Євразія" і "Кофе Хауз".

Не виключення і банківська сфера: досі в Україні працюють банки РФ, серед яких найбільші – це "Сбєрбанк Росії", ВТБ і "Альфа-Банк".

А низка підприємств нафтогазового сектору для продовження роботи в Украні лише провела ребрендинг (ТНК і "Лукойл").

Також "погодувати" бізнес росіян в Україні можна, граючи в онлайн-ігри, спілкуючись у чатах і роблячи покупки у соціальних мережах; сайти, на яких шукають роботу фрілансери (фрілансер – фахівець, який пропонує свої послуги віддалено через онлайн-ресурси - ред.), активно пропонують роботу на російські компанії, які часто маскуються під українських дистриб'юторів.

Російські бізнесмени також володіють в Україні нерухомістю. Так, ТРЦ Ocean Plaza належить родині Ротенбергів, голова якої – Аркадій Ротенберг – особистий друг президента Росії Володимира Путіна. Ротенберги постачають патрони для російської армії в Донбасі, а також займаються будівництвом мосту в анексований Крим.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США оприлюднило незатаємнену частину "кремлівського звіту", який пізно ввечері представили Конгресу Сполучених Штатів. У список потрапили 210 осіб, наближених до Володимира Путіна, зокрема, 114 російських політиків і 96 олігархів. Держдепартамент США заявляє про те, що санкції позбавили оборонну промисловість РФ замовлень на мільярди доларів.

26 січня США оприлюднили розширений список осіб і організацій Росії, а також окупованих територій України, на які поширюються санкції.

Зокрема, до санкційного списку потрапили заступник міністра енергетики РФ Андрій Черезов, компанія олігарха часів екс-президента-втікача Віктора Януковича "Газ-Альянс", що належить Сергію Курченку, та російські компанії "Технопромекспорт" і "Силові машини", які займалися поставками турбін Siemens до окупованого Криму.

Своєю чергою Рада Федерації РФ прирівняла публікацію "кремлівського доповіді" до розриву дипломатичних відносин, а прес-секретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав публікацію "кремлівського звіту" спробою США вплинути на майбутні президентські вибори в РФ.