UA / RU
Підтримати ZN.ua

Румунія хоче вимагати компенсації за провал газопроводу Nabucco

Інвестувавши 23 млн євро у будівництво Nabucco, який мав стати "вбивцею" газпромівського газопроводу "Південний потік", після провалу проекту Румунія хоче повернути свої кошти назад.

Президент Румунії Траян Бесеску вважає, що Румунія має право вимагати від ЄС компенсацію за провал газового проекту Nabucco.

З такою заявою він виступив у Бухаресті під час традиційної щорічної зустрічі з румунським дипкорпусом за кордоном.

"Наразі Румунія має право отримати компенсацію за провал газового проекту Nabucco. Необхідно при цьому врахувати, що наша країна ніколи не вагалася у виборі між "Південним потоком" і Nabucco, твердо висловившись за участь у другому проекті, який відповідає інтересам ЄС", -заявив Бесеску.

Глава Румунії підкреслив, що "проект "Південний потік" є нічим іншим, як консолідацією гегемонії "Газпрому" в Європі".

Траян Бесеску зазначив також, що в разі надання компенсації з боку Єврокомісії, кошти будуть направлені на модернізацію Румунської залізниці, дорожньої інфраструктури, а також на реалізацію інших регіональних проектів.

Як відомо, Румунія інвестувала у Nabucco через компанію "Трансгаз" більше 23 мільйонів євро.

Про провал проекту будівництва магістрального газопроводу Nabucco заговорили після відмови Азербайджану постачати газ в Європу через Nabucco, віддавши перевагу Трансадріатичному газопроводу ТАР.

- Міллер "поховав" альтернативний газпромівський газопровід Nabucco

Газопровід "Nabucco" створювався як європейська відповідь на газпромівський проект "Південний потік", який передбачає постачання російського газу через Чорне Море, Балкани і далі в Європу. Оператори "Nabucco" неодноразово наголошували, що проект має не тільки економічну, але і політичну мету: зменшити залежність Європи від російського газу. Росія постачає понад чверть газу, що споживається в Євросоюзі, в ряді країн Східної Європи залежність від постачань з Росії набагато вища.

"Південний газовий коридор" є одним з пріоритетних для Євросоюзу енергетичних проектів. Він покликаний диверсифікувати маршрути і джерела енергопостачань і тим самим збільшити енергетичну безпеку ЄС. До проектів "Південного газового коридору" належать газопровід Nabucco, Трансадріатичний газопровід (TAP), ITGI (газопровід Туреччина-Греція-Італія). !zn

Читайте також:

Молдова почала будівництво газопроводу, який зменшить її залежність від "Газпрому"

Україна готова вкласти до 790 млн євро в будівництво газопроводу в обхід Росії

Азербайджан вирішив обійтися без допомоги України в будівництві газопроводу TANAP