UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розшук активів ворога: що є у звіті АРМА і чого там немає

Після призначення Олени Думи головою АРМА, орган знизив ефективність з розшуку активів.

Нещодавно Олена Дума вперше прозвітувала про результати роботи Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) — ішлося про успіхи органу 2023 року. Про те, що цікавого можна побачили у звіті відомства, і – головне – чого там бракує, пише юридичний радник Transparency International Ukraine Павло Демчук у статті "Натягнуті цифри vs сувора реальність: голова АРМА прозвітувала про роботу агентства у 2023 році" на сайті ZN.UA.

Читайте також: АРМА виставить на продаж частину картин з колекції Медведчука

Спостерігається значний спад кількості виявлених і розшуканих активів:

Читайте також: Maybach та колекційні годинники: АРМА виставила на продаж майно Медведчука

"АРМА ж у презентації про звіт за 2023 рік протиставляє цифри за перше та друге півріччя, просуваючи тезу про те, що ефективність розшуку активів зростає. Адже пані Олену Думу було призначено якраз наприкінці першого півріччя, тому такий підхід особливого здивування не викликає. Так само рекордною заслугою Агентство вважає і зростання кількості запитів про розшук активів", - зазначає автор.

Раніше ми писали про те, що у 2022 році суд передав Миколаївський глиноземний завод в управління АРМА, а згодом арештував 32 мільйона гривень підприємства.  Минулоріч «Миколаївський глиноземний завод» перейшов у власність держави в особі Фонда державного майна України. Конфіскація активів близького до російського диктатора Владіміра Путіна олігарха була першим успішним кейсом повноцінної співпраці різних органів влади. Проте голова правління StateWatch Олександр Лємєнов розповідав «Як у конфіскації активів Дерипаски поставили крапку: але не там, де треба».