UA / RU
Підтримати ZN.ua

Розрив у дохідності між Китаєм і США збільшився до максимуму з 2007 року — Reuters

Розбіжності в монетарній політиці двох найбільших економік світу призвели до збільшення розриву.

Різниця в прибутковості між Китаєм і Сполученими Штатами в середу, 16 серпня, збільшилася до максимуму за останні 16 років, оскільки інвестори припускають, що центральний банк Китаю буде продовжувати пом'якшувати монетарну політику після несподіваного зниження ставок, навіть якщо це спричинить тиск на юань. Про це повідомляє Reuters.

У вівторок Народний банк Китаю несподівано знизив ключову процентну ставку вдруге за три місяці. Це стало черговою ознакою того, що влада країни активізує зусилля з пом'якшення монетарної політики, щоб прискорити економічне відновлення, що сповільнюється. І ринки очікують, що китайський центробанк продовжить пом'якшувати монетарну політику.

Рішення Народного банку Китаю відрізняються від інших світових центральних банків, оскільки він пом'якшив монетарну політику, щоб підтримати відновлення економіки, тоді як інші, зокрема Сполучені Штати, перебувають у циклах жорсткої монетарної політики, борючись із високою інфляцією.

Читайте також: Американські інвестори стурбовані ризиком помсти з боку Китаю після обмежень Байдена на інвестиції 

Але розбіжності в монетарній політиці двох найбільших економік світу призвели до збільшення розриву в дохідності до 164 базисних пунктів між  державними облігаціями Китаю та Мінфіну США за десять років, що є найвищим показником з лютого 2007 року.

"Значний розрив у дохідності, найбільший з 2007 року, може бути ключовою причиною того, що капітал поки що залишається вкладеним у долари та облігації США. У ширшому сенсі, нещодавні економічні дані в Китаї розчарували, в той час як дані в США здивували з позитивного боку", - сказав Девід Чао з компанії Invesco.

Розширення розриву в дохідності знизило інтерес іноземних інвесторів до китайських облігацій в юанях, а останні офіційні дані свідчать про те, що в липні частка іноземних інвесторів у них скоротилася.

За словами аналітиків, падіння темпів зростання кредитування та підвищення ризиків дефляції в липні вимагали додаткових заходів з пом'якшення монетарної політики, щоб зупинити уповільнення.

На ринку деривативів однорічні процентні свопи - показник, який вимірює очікування інвесторів щодо майбутніх витрат на фінансування, цього тижня впали до 1,84%, що є найнижчим показником з вересня 2022 року. Це свідчить про те, що деякі учасники ринку закладають в ціну подальше зниження ставок.

Але очікування подальшого пом'якшення монетарної політики та ризики відтоку капіталу чинять тиск на юань, що призводить до його подальшого знецінення. З початку року юань втратив близько 5,5% відносно долара.

Експерти вважають, що Народному банку Китаю доведеться докласти більше зусиль для управління темпами знецінення юаня.

Читайте також: Економіка Китаю впадає в дефляцію на тлі сповільненого відновлення — FT

На початку 2022 року поширювалися надії на те, що економіка Китаю, а отже, і світова економіка, готова до підйому після трьох років суворих обмежень від політики «нульового COVID», яка пригнічувала попит, перешкоджала виробництву, розхитувала ланцюги постачання і спричинила найзначніше сповільнення економіки країни з часів початку ринкових реформ наприкінці 1970-х років.

Спочатку деякі галузі китайської економіки справді зростали.   У перші кілька місяців 2023 року зріс експорт, і здавалося, що навіть ринок житлової нерухомості, який невпинно падав, нарешті відштовхнувся від дна. Але наприкінці другого кварталу останні дані про ВВП показали зовсім іншу картину: загальне зростання було слабким і, схоже, мало тенденцію до зниження. Обережні іноземні інвестори і обмежені в фінансах місцеві органи влади в Китаї вирішили не підтримувати початковий імпульс, пише Foreign Affairs.