Обсяг імпорту зрідженого вуглеводневого газу в Україну в лютому порівняно з січнем знизився на 3% і склав 61,5 тис. т. При цьому більше 75% імпорту припадало на поставки з Росії, 24% – на Білорусь. Близько 450 т ресурсу були поставлені з Литви. Про це повідомляє "Консалтингова група А-95", пише OilNews.
Згідно з даними компанії, лютневий імпорт ЗВГ відповідає постачання в лютому 2016 р.
Повідомляється, що в структурі імпортних поставок відбулися зміни. Найбільший обсяг у лютому був поставлений з заводів "Роснефти", в той час, як і в січні, лідирували поставки з ГПЗ "Газпрому". 15,9 з 16,9 тис. т ЗВГ з заводів "Роснефти" в адресу компаній "Креатив Трейдинг" і "Глуско Україна" через трейдерів Glusco Enerdgy, Gikka Limited і Wexler Global.
Таким чином, за підсумками лютого компанія "Глуско Україна" (включаючи обсяг "Креатив Трейдинг") стала найбільшим імпортером в Україні. Друге і третє місце займають "БРСМ-Нафта" (9 тис. т. в лютому) та "Надія" (7,6 тис. т).
Відомо, що "Глуско Україна" є ексклюзивним постачальником ЗВГ "Роснефти" в Україну. Нещодавно компанія уклала договори на зберігання газу з пулом облгазів ("Днепррегионгаз", "Харківрегіонгаз", ДП "Пропан" і т. д.).
Трейдери відзначають, що обсяги імпорту значно зросли в першій половині березня і якщо ці темпи збережуться протягом решти місяця, кінець березня і квітень можуть стати профіцитним періодом. "Виходимо на 100-110 тис. т імпорту в березні. Це дуже великий обсяг, газу і так вистачає на ринку", – зазначив директор великого трейдера.
Нагадаємо, що Міністерство економічного розвитку і торгівлі зняло санкцій з операторів ринку ЗВГ.
СБУ на кордон вибірково затримує партії ЗВГ. Таким чином, "йде зачистка" паливного ринку для нового гравця.
Повідомлялося, що перші цистерни з СГ були заблоковані ще 16 листопада 2016 року. Ситуація загострилася в лютому з введенням МЕРТ санкцій проти 25 українських трейдерів нафтопродуктів, а також забороною "Укрзалізниці" регіональним підрозділам на експлуатацію вагона-цистерни, навантаженої скрапленим газом.
В 2016 році частка нелегальних продажів зрідженого газу у Києві досягла 70% ринку. Із-за дорожнечі бензину споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросла на 30%.
Детальніше про практику СБУ щодо затримання на кордоні партій зрідженого газу читайте у статті Романа Іванченка "Газ зі смаком шоколаду" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".