UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російська митниця підтвердила зупинку експорту зрідженого газу в Україну

Ряд українських операторів вже підготували документи за аналогією з поставками дизпалива.

Федеральна служба з технічного та експортного контролю РФ з 1 квітня припинила декларування скрапленого газу у всіх напрямках. Про це російських постачальників ЗВГ повідомила митна служба, пише OilNews.

"Для розміщення вантажу під митну процедуру експорту необхідно представити дозвіл ФСТЕК. Про порядок отримання дозволу та документи, необхідні для цього, дивіться Постанову № 517 від 15.08.2005 р.", - йдеться в повідомленні митниці.

Незважаючи на те, що для ведення експортної діяльності необхідно отримання дозволу в ФСТЕК, служба продовжує формувати пакет документів.

"На даний момент ФСТЕК тільки формує пакет документів, необхідний для отримання дозволу на відвантаження кожної партії. Отримання ж самого дозволу може зайняти від двох до восьми тижнів", - розповіли в російському офісі одного з найбільших світових трейдерів.

Крім іншого, за словами російських виробників, відвантаження зупинилися не тільки в українському напрямку.

"Система вимагає дозвіл ФСТЕК при відвантаженнях, як в Україну, так і в Польщу, і в Угорщину, тощо".

Ряд українських операторів повідомляють, що вони підготували документи для постачальника за аналогією з поставками ДТ. Вони стосуються призначення цієї продукції і підтверджують, що вона не буде поставлятися військовим.

Читайте також: Затримуючи на кордоні партії скрапленого газу СБУ "зачистила" ринок палива для нового гравця – думка

Нагадаємо, що сьогодні стало відомо, що російські митні органи відмовляються оформляти партії ЗВГ для поставки в Україну, посилаючись на обмеження, введені ФСТЕК РФ.

Нагадаємо, що в 2016 році з РФ було імпортовано 782 тис т ЗВГ, що становить 74% всього імпорту. Обсяг імпорту скрапленого вуглеводневого газу в Україну в лютому порівняно з січнем знизився на 3% і склав 61,5 тис. т. При цьому більше 75% імпорту припадало на поставки з Росії, 24% – на Білорусь.

В 2016 році частка нелегальних продажів зрідженого газу у Києві досягла 70% ринку. Із-за дорожнечі бензину споживання скрапленого газу в Україні за 2016 рік зросла на 30%