В Росії продали пакет акцій (19,5%) державної нафтогазової компанії "Роснефть". Покупцем виступив консорціум, що складається з двох компаній - Glencore (Щвейцарія) і "Катарського суверенного фонду" (Катар). Росія як держава отримає від операції 10,5 мільярдів євро надходжень до держбюджету.
Як повідомив прес-секретар президента РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков, гендиректору "Роснефти" Ігорю Сечіну доручено опрацювати з Центробанком і урядом "схему дій по конвертації" "значного обсягу валюти", який надійде в країну, щоб "уникнути будь-яких коливань курсу", інформує Meduza.
Напередодні цієї угоди "Роснефть" за 5,2 млрд доларів придбала контрольний пакет акцій іншої російської нафтової компанії "Башнефть". Ця операція супроводжувалася корупційним скандалом.
Нагадаємо, 14 листопада міністра економічного розвитку РФ Олексія Улюкаєва затримали за підозрою в отриманні 2 мільйонів доларів хабара готівкою. За версією слідства, ці гроші посадовець отримав за видану Мінекономрозвитку позитивну оцінку, що дозволила "Роснафті" придбати державний пакет акцій компанії "Башнефть". Щодо міністра порушено кримінальну справу за частиною 6 статті 290 КК РФ ("Отримання хабара в особливо великому розмірі").
Вже 15 листопада президент Російської Федерації Володимир Путін звільнив Улюкаєва з посади, у зв'язку з "втратою довіри" до міністра.
Раніше видання Financial Times писало, що приватизація "Роснефті" може врятувати владу Путіна. Компанія отримує близько 22 млрд барелів, а коефіцієнт обсягу виробництва за останні 5 років становить 150 %. Приватизація може приймати різні форми - це можуть бути і прямі продажу окремих активів для створення окремої компанії. Найпростішим підходом було б продати ще 10-15% акцій. Більш радикальний і вигідний вихід - це продати акцію одним пакетом.
Також Financial Times повідомляло, що BP може укласти угоду з "Роснефтью" на $ 700 млн всупереч санкціям проти Росії.