UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росія може програти борговий суд проти України через Крим – Bloomberg

Експерт вважає, що все залежить від того, коли Москва почала планувати окупацію півострову.

Виграти суд проти України через борг в розмірі трьох мільярдів доларів Росії може завадити окупований український Крим.

Про це виданню Bloomberg сказав Міту Гулаті - професор права з Duke University, який спеціалізується на справах, пов'язаних з державними боргами. На його думку програш у суді "може бути великим конфузом" для Володимира Путіна, якщо суддя з'ясує, що Росія вже планувала анексію Криму, коли підписувала документи на купівлю українських бондів, випущених урядом Віктора Януковича.

В цей же час, професор міжнародного права Майкл Майбель з Кембриджського університету вважає, що "позиції Росії досить серйозні" і вони можуть привести Москву до перемоги над Києвом у залі суду. Але навіть тоді отримати гроші від України буде не просто. Російська сторона може через суди спробувати відібрати українські закордонні активи в інших країнах.

"З юридичної точки зору, у Росії дуже обмежені можливості, якщо вона хоче отримати гроші", - переконаний партнер юридичної фірми Weil Gotshal & Manges LLP Ендрю Вілкінсон.

Читайте також: Загарбник Росія не може розраховувати на повернення боргу жертви України – Bloomberg View

Він запевняє, що юристи "серйозно подбали" про те, щоб умови угоди про продаж Росії українських бондів не дозволили власнику цінних паперів перемогти в суді.

Тим часом, Україна почала підготовку до суду з РФ щодо "боргу Януковича. "Для цього Кабінет міністрів дозволив Мін'юсту провести тендер з вибору юрфірм у спрощеному режимі – із застосуванням переговорної процедури закупівлі.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк повідомив про те, що Україна ввела мораторій на виплату "боргу Януковича" і готова до судового спору з РФ, якщо та знову відмовиться від запропонованих Києвом умов реструктуризації та вирішить звернутися до суду.

Мінфін України в офіційній заяві підкреслив, що незважаючи на рішення МВФ про "суверенну" статус $ 3 млрд боргу України перед Росією, Київ не може виплатити його у строк, не порушивши при цьому свої зобов'язання перед МВФ, а також перед іншими приватними кредиторами, які погодилися на реструктуризацію.

Разом з тим, Україна, як і протягом всього часу, готова на сумлінне проведення переговорів з РФ для досягнення взаємної згоди щодо реструктуризації боргу.

Росія відмовляється взяти участь у реструктуризації, вимагаючи повернення коштів повному обсязі і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає. Київ заявив про готовність до судових розглядів.