UA / RU
Підтримати ZN.ua

Російський газовий гігант "Новатек" хоче зняти санкції США через лобістів ‒ Reuters

Хоча "Новатек" намагається знайти лазівки для пом’якшення санкцій, Вашингтон поки демонструє жорстку позицію.

Найбільший російський виробник скрапленого природного газу "Новатек" залучив американських лобістів для відновлення діалогу зі Сполученими Штатами після введення санкцій на його гігантський завод Arctic LNG 2, який зупинив видобуток через запроваджені обмеження.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на два джерела, обізнані з ситуацією.

Читайте також: Скраплений газ для України: в роботу запустили термінал в Александруполісі

За даними одного з джерел, старший виконавчий директор і член правління "Новатека" Денис Соловйов нещодавно відвідав Вашингтон, де розпочав співпрацю з лобістською фірмою. Очікується, що найближчими тижнями компанія разом із лобістами звернеться до американських урядових структур.

Помічник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Джеффрі Пайєтт підтвердив, що Державний департамент знав про візит представників "Новатека" з Москви до Вашингтона. Однак він висловив сумнів щодо перспектив компанії в досягненні значного прогресу у відносинах з адміністрацією Джо Байдена.

"Зараз не час для нормалізації відносин із Росією, ‒ зазначив Пайєтт. ‒ Росія перебуває під санкціями, моя робота полягає в тому, щоб вона залишалася там якомога довше ‒ безумовно, до тих пір, поки триває її незаконна війна проти України".

За інформацією іншого джерела, "Новатек" прагне домогтися зняття санкцій із заводу Arctic LNG 2, який змушений оголосити форс-мажор через зупинку виробництва. Компанія планує апелювати до свого податкового статусу, стверджуючи, що вона не є фінансує військові зусилля Кремля.

На відміну від інших російських газових компаній, таких як "Газпром", які роблять вагомі внески до державного бюджету через податки, "Новатек" користується суттєвими податковими пільгами. Наприклад, компанія "Ямал СПГ", що належить "Новатеку", звільнена від експортного мита та податку на видобуток корисних копалин до 2030 року.

Читайте також: У ЄС оцінили, як припинення транзиту російського газу через Україну вплине на ціни

Через проєкти Yamal LNG та Arctic LNG 2 Росія прагне контролювати глобальні енергоринки. Використовуючи прибутки від арктичного видобутку, країна лише нарощує військову міць, створюючи загрози для міжнародної безпеки. Як цьому зарадити, в тексті "Арктичні санкції: енергетична безпека, кліматична відповідальність і вплив на Росію" аналізували Олег Савицький і Максим Гардус.