UA / RU
Підтримати ZN.ua

Росії не вдасться перемогти в енергетичній битві із Заходом, у нас достатньо запасів — голова МЕА

Росії буде дедалі важче видобувати викопне паливо без участі іноземних компаній. 

Енергетичний шантаж Європи, яким Путін намагається позбавити Україну підтримки союзників, завдасть неабияких економічних збитків Заходу, але не змусить його поступитися Кремлю. Через санкції Росії буде дедалі важче добувати енергоресурси, що призведе до зменшення надходжень в бюджет і вимушеного компромісу з ворогами. Таку заяву зробив голова Міжнародного енергетичного агентства Фатіх Біроль, передає Reuters.

За словами посадовця, окрім об’єктивних причин, через які видобуток нафти і газу в РФ знизиться, країна-агресор також постраждає від репутаційної шкоди, оскільки більшість західних партнерів не довірятиме Москві навіть у випадку покращення стосунків у майбутньому.

«За відсутності іноземних компаній, за відсутності постачальників технологій та сервісного обслуговування, Росії буде набагато важче підтримувати виробництво. Довіра до Росії як до постачальника енергоресурсів підірвана в усьому світі після вторгнення в Україну та скорочень експорту газу. Втрата Європи завдасть більшої шкоди Москві, аніж навпаки», — заявив Біроль. 

Голова МЕА підкреслив, що в питанні нафти внутрішній попит в Росії досі залишається стійким. Крім того, Москва пропонує великі знижки покупцям з неєвропейських країн. Однак, за його словами, країни-члени агентства можуть вивільнити більше нафти зі стратегічних запасів, якщо це буде потрібно через недостатню інтенсивність поставок палива.

«Росія не переможе в енергетичній війні», — підсумував Біроль. 

Читайте також: Краще ніж санкції: Німеччина таємно планує націоналізувати «дочку» «Газпрому»

Раніше повідомлялося, що президент Сербії Александар Вучич несподівано заявив про готовність Белграду відмовитися від енергоресурсів з Росії.

Як Європі гідно пройти випробування газом, проявити солідарність з Україною та дотриматись європейських цінностей, читайте в статті Михайла Гончара та Ігоря Стукаленка «Газова війна Росії: як Україні та ЄС пережити зиму».